Paylaş:

Akademik ve idari personel artık öğrencilerden ayrı yemek yiyecek

İTÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamaya göre 18.03.2013 tarihinde 75. Yıl Öğrenci Sosyal Merkezi Yemekhanesinin alt katında Akademik ve İdari Personel Yemekhanesi açılmış olup bu yemekhanede porselen tabaklarla yemek hizmeti verilecek. Ayrıca bunun yanında Taşkışla, Maçka, Gümüşsuyu'ndaki personel yemekhanelerinde de porselen tabakla hizmet verilmeye başlanacak.

Öğle yemekleri bu yemekhanelerde 4 çeşit olarak belirlenmiş olup yemek ücreti de 4 TL olarak belirlendi. Bununla birlikte bu yemekhanelerde öğrencilerin yemek yemesi yasak. 

Daha önceki yıllarda öğrencileriyle yemek yiyen öğretim görevlileri görüntüleri bu karar ile birlikte artık görülemeyecek. Üniversite içinde farklı hizmet kalitesinde farklı yemek hizmetlerinin uygulanması yüzünden ve yemek kalitesinin arttırılması yerine idari-akademik personele 'özel' hizmet sağlanması öğrenciler arasında büyük bir tepkiyle karşılandı.

İTÜ'de asistanlar rektörlük binasını işgal etti İTÜ’lü Gençlerin Muhteşem Vizyonu: GOBI'13

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak