Baran
Son 180 günde 17 haber
Paylaş:

İTÜ’de Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü mü açılıyor?

6 Mayıs Çarşamba günü NTV’de yayınlanan Doğru Tercih programına konuk olan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, YÖK’e yeni bir program için başvuru yapıldığını duyurdu.

İTÜ'de açılması düşünülen bölümlerin olup olmadığı sorusunu Karaca, YÖK'e Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği şeklinde teklif yolladıklarını, büyük ihtimalle de kabul edileceği şeklinde cevapladı. Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü açılırsa Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi bünyesinde yer alacağını da belirtti.

Lisans mı yüksek lisans mı?

İlk bakışta bir yüksek lisans gibi görünen Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün yüksek lisans bölümü mü yoksa lisans bölümü mü olacağı net değil. Mehmet Karaca'nın yaptığı açıklamada bölümün Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi bünyesinde yer alacak olduğunu belirtmesi, yeni açılacak bu bölümün lisans bölümü olacağı şeklinde sinyal veriyor.

Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin binası ise hala yok

Daha önceki tarihlerde Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi öğrencileri, binaları olmamasına tepki çekmek için imza kampanyası başlatmışlardı. Binası olmadığı için çeşitli zorluklar yaşayan Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'ne yeni bir bölüm daha açılacak olmasının herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağı ise merak konusu.

6 Mayıs Çarşamba günü NTV’de yayınlanan Doğru Tercih programına konuk olan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın İTÜ hakkında yaptığı diğer açıklamalar için tıklayınız.

 

İTÜ Rover dünya üçüncüsü oldu İTÜ Rektörü Karaca'dan sınavlar ve yaz okulu ile ilgili önemli açıklamalar

İTÜ yapması gereken birçok ödemeyi yapamıyor

arı24 yeni Genel Yayın Yönetmeni Selis Bayman göreve başladı

Yeni video serisi İTÜ'lülere sorduk yayında!

Rezervasyonlu yemekhane sistemi İTÜ-SAY'ın kullanım detayları açıklandı

Yemekhanelerde rezervasyonlu sisteme geçiliyor