Paylaş:

İTÜ101: Yakından takip ettiğimiz İTÜlü Youtuberlar

Daha önce sizler için İTÜlü ünlüler ve Türkiye tarihine yön veren İTÜlüleri derlemiştik. arı24 olarak bu haberimizde de Youtube dünyasında yer alan İTÜlüleri sizlerle tanıtacağız.

1- Cansu Akın

5 Eylül 1991 tarihinde doğan Youtuber şu anda İstanbul’da yaşıyor. İlkokul ve ortaokulu Marmaris’te okuyan Cansu, Beşiktaş Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Jeoloji Mühendisliğini kazandı. Ardından geçtiğimiz sene mezun olup üniversitemizde yüksek lisansa başladı. İnternet aleminde ilk olarak ‘pineapplepieblog’ isimli bloguyla tanındı. Şu anda ünlü bir Youtuber ve 260.000 aboneye sahip. Daha takip etmiyorsanız sizi şöyle alalım;

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCKpMe1a1ZvD_rz3tOy4Xb6w

Instagram: https://www.instagram.com/cansuakinn/?hl=tr

2- Koray Cengiz

Koray Cengiz 1991 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Bağcılar Akşamseddin Anadolu Lisesinde tamamlayan Koray, liseyi ikinci olarak bitirip İstabul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümünü kazandı. Çocukluğundan beri gelen uçak sevdası, onun bölüm değiştirip Uçak Mühendisliğine geçmesine neden oldu. Okulumuzdan geçtiğimiz senelerde mezun olan Koray şu anda Aachen’da eğitimine devam ediyor. Koray Türkiye’de sayıları oldukça az olan erkek stil ikonlarından ve an itibariyle 28.000 aboneye sahip. Koray Cengiz'i takip etmek çok kolay.

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCR2-FDMO3XuOL3zkMU6jKRw

Instagram: https://www.instagram.com/cowcaddens/?hl=tr

3- Mira Zeynep Önal

Mira Zeynep Önal 1997 yılında doğdu ve liseden beri İstanbul Teknik Üniversitesi ailesinin bir parçası. Listemizdeki en genç Youtuber. Lise hayatını İTÜ Devlet Konservatuarı’nda tamamlayan Mira, 2015 yılında İTÜ Devlet Konservatuarı’nda İngilizce Müzikoloji bölümünü yetenek sınavıyla kazandı. Biz onu Youtube’ta ‘The Miraz’ olarak tanıyoruz. Mira moda ve kozmetik alanında içerikler üretiyor ve şu an kanalının 47.000 abonesi var. Siz de Miraz'ı yakından takip etmek isterseniz:

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCX3rtKK0pKvkxN9YMBjJ_WA

Instagram: https://www.instagram.com/themiraz/

4- Damla Kalaycık

Biga Atatürk Anadolu Lisesi mezunu olan Damla Kayacık lise hayatında en düşük notları fizik dersinden alıyormuş. Buna rağmen Teknik Üniversitede okuma hayali onu Fizik Mühendisliğine doğru itmiş. Moda ve lifestyle tarzında içerikler üreten Damla’nın şu anda 47.000 aboneye sahip bir Youtube kanalı ve 92.000 takipçiye sahip bir Instagram blogu var. Damla Kalaycık'ı takip etmek için yapmanız gereken tek şey tıklamak.

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCJm6eYBVb86NJ3ioWwW6d1A

Instagram: https://www.instagram.com/damlakalaycik/

 

 

İTÜ'de seçim zamanı: Öğrenci Konseyi yeniden seçiliyor Kendi Desenini Tasarla yarışması için oylama başladı

İTÜ'de farklı bir dans gösterisi: İnşaatlarla dans

Grammy'de İTÜ'lü aday

Vadi Yurtları Yemekhanesi kapatıldı

İTÜlü Kimya Mühendisleri Türkiye'yi temsil edecek

arı24 yeni ekip arkadaşlarını arıyor!