Aylin
Son 180 günde 7 haber
Paylaş:

Yerli otomobil TOGG'un üretiminden İTÜ'lü mühendis sorumlu olacak

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nda (TOGG) İnşaat Proje Yönetimi ve Üretim Sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan İTÜ'lü mühendis Murat Akdaş'a verildi.

Türkiye'nin yerli elektrikli otomobilini üretecek fabrikanın, 2022 yılının son çeyreğinde otomobilleri piyasaya sürmesi bekleniyor.

Murat Akdaş kimdir?

1997 yılından beri Honda Türkiye'de çalışmakta olan Akdaş, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde almıştır.

1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak meslek hayatına başlayan Akdaş, üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yapmıştır.

arı24 ekibi adına kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.

İTÜ COVID-19 Koordinasyon Masası yeni dönem önlemleri Habertürk'ten İTÜ'ye, Fatih Altaylı'dan İTÜ hocalarına saldırı

39 İTÜ'lü Akademisyen, PLOS Biology Dergisi'nde dünya geneli ilk %2'lik dilimde yer aldı

Taksim Meydanı'nın yeni tasarımı seçildi: projede 5 İTÜ'lü yer alıyor

İTÜ'lü doktora öğrencisi, akademisyen ve oğlunun geliştirdiği Lego Mikrotonal Gitar, Margaret Guthman Müzik Enstrümanları Tasarım Yarışması'nda finale kaldı

İTÜ ve TCDD arasında işbirliği yapıldı

Bir varmış bir yokmuş: Renklendirilmiş fotoğraflar ile İTÜ'de zaman yolculuğu yapmak