İşletme Mühendisliği Kulübü

18. Yönetim Bilimleri Kongresi Kapanış Gecesi – Pinhani Konseri

Başlangıç Tarihi 11 Mart 2017 19:30
Bitiş Tarihi 11 Mart 2017 21:30
Yer İTÜ Maçka Kampüsü
Etkinlik Türü Konser
Etkinlik Sorumlusu Doğancan Bulak
İletişim 0553 462 2419
Ayrıntılı Bilgi https://www.biletino.com/event/eventdetail/3330
Katılım Türü Herkese Açık

“Beni Al”, “Hele Bir Gel”, “Bir Anda”, “Bana Hediye”, “Çok Aşık” gibi hitleriyle tanınan, ülkenin en iyi rock gruplarından Pinhani, en özel bir performanslarından biriyle 18.Yönetim Bilimleri Kongresi Kapanış Gecesi’nde kongre katılımcılarıyla buluşuyor.

 

Pinhani, 2004 yılında Zeynep Eylül Üçer ve Sinan Kaynakçı tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel’in de katkılarıyla albümleri “İnandığın Masalları” çıkardı. Tıpkı gruplarının “gizli” anlamına gelen “Pinhan” sözcüğünden türeyen adı gibi, onlar da müzik piyasasında gizliden gizliye ilerlediler ve kendilerine sağlam bir dinleyici kitlesi edindiler.

 

“Kavak Yelleri” adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artıran Pinhani, dizinin katkısıyla şarkıları bilinen ve davet edildikleri televizyon programlarında seçici olarak kendilerini medyada çok göstermeyen bir grup olarak kalmayı tercih etti. Farklı tarzı ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplardan sıyrılan ve yarının önemli rock gruplarından olmayı hedefleyen Pinhani, “İnandığın Masallar” adlı ilk albümünden sonra ikinci albümünü de 2008 Nisan ayında çıkarttı.

 

2011 yılı içerisinde internet üzerinden “Yitirmeden”, “Değirmendeki” ve “Eylül” parçalarını dinleyicileri ile paylaşan Pinhani, 2012 yılının Şubat ayında bu üç parçanın da içinde bulunduğu “Başka Şeyler” albümünü çıkardı. 2013 yılının Mart ayında Pinhani, grup üyelerinden Selim Aydın’ın evinde yapılan akustik konserin kayıtlarından oluşan “Canlı Yayın” albümünü çıkardı ve bu konserde iki yeni şarkının yanı sıra, daha önce yayınladıkları bazı şarkılarının yeni versiyonları, Sertab Erener’in albümünde yer alan Pinhani şarkıları ve konserlerde çaldıkları gruba ait olmayan birkaç şarkıya yer verdi.

 

İki şarkıda misafir olarak Karadeniz müziğinin en önemli seslerinden Ayşenur Kolivar ve Kolektif İstanbul’dan Richard Laniepce gruba eşlik ederken, sadece akustik enstrümanların kullanıldığı bu konser kaydı; 1980’li yıllarda yapılan Çekirdek Sanatevi dinletilerinden ilham alınarak yapıldı.

 

İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından gerçekleştirilecek bu görkemli ve eşsiz gecede yer almak ve Pinhani grubunun vereceği müzik ziyafetini kaçırmamak için biletler tükenmeden yerinizi ayırtın.

 

18. Yönetim Bilimleri Kongresi Kapanış Gecesi Programı

 

18.30 – 19.30 Kokteyl

19.30 – Konser – Pinhani

 

Ayrıntılı bilgi: www.ybk.org.tr

 

 

İşletme Mühendisliği Kulübü

Geleneksel 44. Yıl Prof. Dr. Selime Sezgin Mezunlar Brunchı

İşletme Mühendisliği Kulübü

Tanışma Toplantısı

İşletme Mühendisliği Kulübü

İTÜ İşletme Mühendisliği Tanıtım Toplantıları

İşletme Mühendisliği Kulübü

Excel Eğitimi - Armağan Akbay

İşletme Mühendisliği Kulübü

İTÜ İşletme Mühendisliği Tanıtım Toplantıları