Girişimcilik Kulübü

Aşk, Para, Girişim - La Casa de Papel Edition / Failure Week

Başlangıç Tarihi 07 Mayıs 2018 14:30
Bitiş Tarihi 07 Mayıs 2018 18:00
Yer Simitevi Çimler
Etkinlik Türü Yarışma
Ayrıntılı Bilgi www.failureweek.org
Katılım Türü Herkese Açık

İTÜ GİNOVA - İTÜ Girişim ortaklığı ve İTÜ Arı Teknokent'in sponsorluğuyla 7-8 Mayıs'ta düzenlecek Failure Week'in ilk gün oyunlarından biri olan "Aşk, Para, Girişim La Casa De Papel Edition" 7 Mayıs saat 14.30'da Simitevi Çimlerinde.

Failure Week'te parayı ve girişimciliği yakından deneyimleyeceğiniz bir oyunla karşınızdayız: Aşk, Para, Girişim La Casa De Papel Edition

Aşk, Para, Girişim oyununda katılımcılara belli bir miktar para verilir. Herkes ekipleriyle bu parayı arttırmaya çalışırlar. İsterseniz yaratıcı fikirleri girişime çevirip arttırabilirsiniz ya da yapay bir girişim ekosisteminde çeşitli oyunlara, borsaya, arsaya yatırarak değerlendirebilirsiniz. Ya da kendinizi yatırımcı pozisyonuna koyup oyundaki fikirlere yatırım yapabilirsiniz. Oyunda herkesin eşit miktarda parası olacak. Bakalım paranız varken de girişimci misiniz?

Peki içerik olarak neler var?

Fikrini Girişime Çevir: Fikir kağıtları satın alıp, fikilerinizi girişime dönüştürüp paranızı katlayın.

Borsa: Borsadaki haberlere göre size verilen parayla hisseler satın alıp paranızı katlayabilrsiniz. Fakat borsada ciddi kayıplar yaşamanız da mümkün.

Arsa: İsterseniz oyunu oynadığımız yerde arsa diye ayırdığımız bölümleri satın alıp kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. İster inşaata girişin isterseniz çiflik kurun. İsterseniz de....

Melek Yatırımcılık: Paranızla girişimcileri etkileyip onların projelerine ortak olabilirsiniz. Unutmayın bu oyunda girişimcilerin de sizin kadar parası var ;)

Çeşitli Oyunlar: Oyunlarda birbirinizle yarışıp paranızı arttırabilirsiniz.


Bu etkinlik Failure Week kapsamında gerçekleşmektedir:
https://www.facebook.com/events/1078027009006959/

Tüm kayıtlar için;
www.failureweek.org

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim - Yarışma

Girişimcilik Kulübü

Salı Toplantısı

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Çayı

Girişimcilik Kulübü

''Women-Led Startups'' zirvesi

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Toplantısı