Mühendisliğe Hazırlık Kulübü ve Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

CivilCon'16 - Civil Engineering Convention

Başlangıç Tarihi 06 Şubat 2016 09:00
Bitiş Tarihi 12 Şubat 2016 17:00
Yer Süleyman Demirel Kültür Merkezi
Etkinlik Türü Seminer
Katılım Türü Ücretsiz

Civil Engineering Convention (CivilCon), ilki 2006 yılında MHK tarafından düzenlenmiş olan ‘İnşaat Mühendisliği Seminerleri’ nin 2013 yılında revize edilen yeni halidir. Yeni adıyla beraber etkinliğin içeriği de katılımcıların gelecekteki meslektaşlarıyla bir araya gelerek tanışmalarını, sosyal/teknik etkinlikler ve yarışmalarla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla yenilenmiştir.

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü'nün geleneksel haline getirdiği etkinliğin amacı; geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak, kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak, şirketleri sadece İTÜ öğrencileri ile değil, farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle bir araya getirip kurulan standlarda karşılık iletişim kurabilecekleri bir platform oluşturmaktır. Türkiye’nin sayılı ve seçkin kuruluşlarından gelen konuşmacıların vereceği seminerlerle, İK bölümlerinin yapacağı atölyelerle, üniversitelerde eğitimi verilmeyen ve sahaya çıkıldığında eksikliği büyük oranda hissedilen, iş hayatına ilişkin tecrübelerin eksikliğinin giderilmesine, öğrencilerin profesyonel iş hayatı hakkında bilinçlendirilmesine çalışılmaktadır.

 

İTÜ İnşaat Mühendisliği’nin dünya sıralamasında, bilim kalitesiyle 46. Olması, inşaat mühendisliği öğrencilerini temsil eden MHK’nın yaptığı organizasyonların, uluslararası hale gelip daha etkileyici, daha çok ses getiriyor olması için bizi tetiklemektedir. Bu yüzden CivilCon15’te olduğu gibi CivilCon16’da da yurtdışından misafir öğrencilerin konaklamalı olarak katılımı hedeflenmektedir. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversitelerden 80 yurtdışı ve 50 yurtiçi olmak üzere gelecek konuk öğrencilerin 7 günlük konaklama, şehir içinde ulaşım ve yemek masraflarının karşılanması hedeflenmektedir. Bunun haricinde, İTÜ ve İstanbul’daki üniversiteler için de 300 kişilik bir kontenjan ayrılacaktır. Bu kadar geniş öğrenci kitlesini ağırlayabilmek için seminerler Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılacaktır.

 

Özetle; eğlenirken öğretme, öğretirken çevreni genişletme, çevreni genişletirken fırsatları yakalama imkânı sunan uluslararası bir öğrenci organizasyonudur.

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Rüzgar Enerji Santralleri - Erdem Üncü

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Beton Kano Seminerleri

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Katar'da Mega Yapılar - Ali Kara

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Lisansüstü Eğitim Hakkında Merak Edilenler

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Lisansüstü Eğitim Hakkında Merak Edilenler