Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Çorbada Tuzun Olsun

Son Başvuru Tarihi 12 Aralık 2018 20:00
Yer Çorbada Tuzun Olsun Derneği Taksim
Etkinlik Türü Gezi
Katılım Türü Herkese Açık

MHK ailesi olarak yaptıkları sosyal ve teknik etkinliklerin yanında sosyal sorumluluklarını da unutmadan etkinliklerimize devam ediyorlar. Hem birlikte bir şeyler yapmak adına hem de farklı insanların hayatlarına dokunmak adına Çorbada Tuzun Olsun Derneği'nin etkinliğine katılıyorlar. 

 

Çorbada Tuzun Olsun Derneği hakkında: 

 

HER GÜN EVSİZLERE SICAK ÇORBA DAĞITIYORLAR

Çorbada Tuzun Olsun Derneği'nin evsizlerle ilgili yürüttüğü çalışmalardan bir kolu da her gün sıcak çorba dağıtımıdır. Desteğe gelen sevgili gönüllüler ve bağışçılar sayesinde bu faaliyet aralıksız 1300 gündür her gün yapılmaktadır.

 

 

Dağıtım öncesi hazırlık aşaması ve başlama saatlerinden kısaca bahsedecek olursak;

 

Aralıksız olarak her gün yapılan dağıtımda sabit olan yiyecek umut çorbasıdır. Onun haricinde bağışlarla birlikte menüye pilav,meyve,helva,tatlı vb. ürünleri eşlik edebiliyor. Bu yiyecekleri dağıtıma hazır hale getirebilmeleri için 18:30'da dernekte buluşuyorlar. Yiyeceklerin paketlenmesi, ekmeklerin pişirilmesi, derneği bir sonraki güne hazır hale getirebilmek için yapılan temizlik ve düzenleme derken saatimiz 19:30'da işlerini bitirdikten sonra oryantasyon konuşmalarına geçiyorlar ve son olarak da 20:00'de dağıtıma çıkıyorlar.

 

*Yukarıda anlatılan şekilde gerçekleşen organizasyona MHK ailesi 15 kişilik kontenjan ile katılım sağlayacak. 18 Aralık Salı günü saat 18:30'da Çorbada Tuzun Olsun Derneği'nin taksimde bulunan yerine saat 17:45'de İTÜ Ayazağa Kampüsü'nden birlikte hareket ediyorlar. Etkinlik saat 21:30 civarında bitmiş olacaktır.*

 

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgilendirme oryantasyon konuşmasında anlatılacaktır.

 

Ufak bir hatırlatma: 

 

Özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerden biri sade kıyafetlerle gelinmesi. Fazla dikkat çekici ve kısa kıyafetlerle gelindiği zaman dezavantajlı grupla çalışıldığından sorun yaşanabiliyor. Gönüllülerin rahatsız olmaması ve odağın sadece iletişimde kalması için bu konu çok önemli. Son olarak da gelen grupları iki rotaya dağıtılma politikası var, bu da iletişimin sadece evsizlik konusu üzerinde kalması, arkadaş gruplarının samimiyetten dolayı dikkat dağılma durumu yaşanmaması adına. 

 

Etkinlik Başvuru Formu:

https://goo.gl/forms/15p3FmkmihYCP0jC3

 

İletişim:

Enes Ay 0531 432 76 44

Kadircan Ak 0534 219 58 57

 

Son Başvuru Tarihi: 12.12.2018 Çarşamba Saat 20.00

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Rüzgar Enerji Santralleri - Erdem Üncü

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Beton Kano Seminerleri

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Katar'da Mega Yapılar - Ali Kara

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Lisansüstü Eğitim Hakkında Merak Edilenler

Mühendisliğe Hazırlık Kulübü

Lisansüstü Eğitim Hakkında Merak Edilenler