Gönüllülük Kulübü ve Gönüllülük Kulübü

Engeller Durdurmasın Projesi Tanışma Toplantısı

Başlangıç Tarihi 15 Ekim 2015 17:45
Bitiş Tarihi 15 Ekim 2015 19:45
Yer İTÜ Merkezi Derslik Binası A33 Dersliği
Etkinlik Türü Toplantı
Katılım Türü Ücretsiz

Engeller Durdurmasın Projesi, farkına varılmayı bekleyen bireylerin farkına varılması için çalışan bir gönüllülük projesidir. Bu projeyle, her tür engel grubu ile ilgilenirken aslında hiçbir engelin aşılamayacak kadar büyük olmadığını göstermek amaçlanır.

Proje kapsamında, düzenli aralıklarla şehir içindeki işitme, görme ve zihinsel engelli okullarındaki çocuklara gidilir, onlarla oyunlar oynanır ve etkinlikler yapılır. Giderken  kitap, kırtasiye malzemesi, çanta ve eğitsel materyaller vb. hediyeler götürülerek hem onları mutlu olması sağlanır hem de gelişimlerine katkıda bulunulur. Her engel grubu için yapılan özel etkinlikler ile (işaret dili eğitimi, sesli kitaplık vb.) onların topluma kazandırılmasının yanında toplumda da farkındalık oluşturmak için alanında uzman kişilerin katılımı ile çeşitli seminerler ve sempozyumlar düzenlenir.

Bir çocuğu mutlu edebilmenin mutluluğunu yaşamak istiyorsanız 15 Ekim Perşembe günü saat 17.45'te MED A33 dersliğinde yapılacak tanışma toplantısına katılabilirsiniz.
facebook.com/EngellerDurdurmasin
twitter.com/EngellerDur
instagram.com/EngellerDurdurmasin

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Çevre ve Geri Dönüşüm Farkındalığı Eğitimi

Gönüllülük Kulübü

Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Zaman Yönetimi Eğitimi - Karsel Nazlı Dervişoğlu