Girişimcilik Kulübü ve Girişimcilik Kulübü

Gelecek Tasarımı ve Yeni Ekonomi

Başlangıç Tarihi 05 Mayıs 2016 17:30
Yer Maçka Kampüsü
Etkinlik Türü Söyleşi
Katılım Türü Ücretsiz

Olumlu geleceği nasıl tasarlarsın?

Yarını değiştirecek şeyleri bugünden hazırlamaya var mısın?

Üretim nasıl dönüşüyor, fabrikalar kapanacak mı?

Paylaşım ekonomisi, yeni medya, hız ekonomisi ve ağ toplumu nedir? Yeni ekonomi hangi ortamda yeşerir?

Yeni ekonomiyi anlamadan yarının ekonomisinde söz sahibi olmak mümkün mü?

 

İTÜ Ekonomi Kulübü ve İTÜ Girişimcilik Kulübü gelecek düzeni ve ekonominin dönüşmesi hakkında ilham verici bir konferansla geliyor! Yeni Ekonomi Derneği Başkanı Akademisyen Mustafa Çetinkaya ile girişimci, iş ve gelecek tasarımcısı Fatih Cetiz’in katılımıyla gerçekleşecek ‘Gelecek Tasarımı ve Yeni Ekonomi’ söyleşisi seni hayal gücünden geleceğe, ekonominin dinamiklerinden yenilenen teorilerine kadar birçok konuda birlikte düşünmeye ve harekete geçmeye davet ediyor. 5 Mayıs Perşembe günü saat 17.30’da İTÜ İşletme Fakültesi F134 Amfisi’nde gerçekleşecek etkinliğe herkes bekleniyor!

 

Gelecek Tasarımı 

Hepimizin hayatta yönünü bulmak için kullanmak istediği araçlar vardır. Bunlardan birisi pusula ve dört ana yönü Geçmiş, Gelecek, Hayal ve Tasarım olsa... Geçmişle gelecek arasındaki dayanılmaz çekiciliği, hayal ve tasarlamak arasındaki bağlantıyı daha da güçlendirebiliriz. Ara yönler ise bize yardımcı bilgilerdir, geçmiş hayaller ve tasarımlar uğramak istediğimiz limanlar olabilir. Pusulanızı alın ve nereye istiyorsanız o yöne gidin, hayat zaten bir yolculuk değil midir?

 

Yeni Ekonomi

Yeni ekonomi her geçen gün etkisini artırıyor. Üçüncü ekonomi devriminin rüzgarı üretimi, yatırımları, enerjiyi, işleri, çalışanları, çalışma koşullarını, örgüt yapılarını, medyayı ve ülkeleri hızla dönüştürüyor. Yeni ekonominin kavramlarını anlamak, süreçlerini takip etmek ve yeni ekonominin teorisi ve uygulamasını gerçekleştirmek için bugünden başlıyoruz.

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim - Yarışma

Girişimcilik Kulübü

Salı Toplantısı

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Çayı

Girişimcilik Kulübü

''Women-Led Startups'' zirvesi

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Toplantısı