Gönüllülük Kulübü ve Gönüllülük Kulübü

İTÜ Gönüllülük Kulübü Tanışma Toplantısı

Başlangıç Tarihi 03 Ekim 2012 18:00
Bitiş Tarihi 03 Ekim 2012 20:00
Yer İTÜ KSB Küçük Salon
Etkinlik Türü Toplantı
Etkinlik Sorumlusu NİMET ÖZDEN
Ayrıntılı Bilgi https://www.facebook.com/GonullulukKulubu
Katılım Türü TANIŞMA TOPLANTISI

Gönüllülük Kulübü'nün 2012-2013 yılı tanışma toplantısına davetlisin!

KSB Küçük Salon'da 4 Ekim Perşembe günü yapacağımız tanışma toplantımıza gel, 200'den fazla gönüllümüz arasında sen de yer al! Sosyal sorumluluk projelerimizde gönüllü olarak çalış ve BİR GÜLÜCÜK DE SEN AL!

Kulübümüz hakkında ayrıntılı bilgi için:

www.gonullu.itu.edu.tr
https://twitter.com/ITUGonulluluk
https://www.facebook.com/GonullulukKulubu

Gönüllülük Kulübü nedir?

-> İTÜ Gönüllülük Kulübü 2004 yılından bu yana gerçekleştirdiği projelerle hem sosyal-kültürel sorunlara karşı duyarsız kalmayıp hem de Gönüllülük bilincini İTÜ’de yaymayı amaçlamaktadır. Bugün baktığımızda, hayatta olan 9 proje ve bu projelerde aktif olarak çalışan 200’den fazla gönüllüsüyle İTÜ bünyesindeki en aktif kulüplerden biri olmayı başarmıştır.

Peki ya Gönüllülük Kulübü neler yapar?

Umut Okulu : Maddi açıdan zor koşullarda eğitim gören birleştirilmiş sınıflı köy okullarına yardım projesidir.

Hayata Bir Adım : Maltepe çocuk ve genç ceza evinde Adalet Bakanlığı’nın gözetimi altında bulunan çocuk ve gençlerin hükümlülük ve tutukluluk sürelerinin bu çocukların ve gençlerin gelişimini üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirgemektir.

Hayalimi Paylaş : 3-18 yaşları arasında hayati tehlikesi olan hasta çocukların dileklerini gerçekleştirmeyi amaçlayan projedir.

Yaşayan Kütüphane : Din,dil,etnik,köken,cinsel yönelim,meslek ve ideolojileri yüzünden toplum tarafından ayrımcılığa uğrayan insanlarla toplumu bir araya getirip aslında o insanların da birer birey olduğunu topluma göstermeyi amaçlayan projedir.

Kıyı Köşe : İstanbul'un çeşitli bölgelerindeki maddi durumu yetersiz ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan insanlara akülü tekerlekli sandalye sağlayarak onları tekrardan sosyal hayata hazırlamayı amaçlayan projedir.

Bir Başka Yol : Üniversite sınavlarına hazırlanan,maddi durumu yetersiz 11. ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilere üniversite sınavlarına yönelik dersler vererek onların sınava hazırlanma süreçlerinde katkıda bulunmayı ve öğrencilere sosyal sorumluluk bilincini aşılamayı hedeflemektedir.

Gönüllü Zirvesi : Her sene farklı bir tema çerçevesinde gönüllülülk faaliyetlerini tanıtmayı amaçlayan organizasyondur.

Nar Harekatı : 12-17 yaş arası yetiştirme yurtlarındaki öğrencilere yaşam boyu kullanabilecekleri çeşitli eğitim ve tecrübeleri eğlenceli vakit geçirerek kazandırmayı amaçlayan bir projedir.

Afet Gönüllüleri : Tüm İTÜ mensuplarının ve öğrencilerin afet ve acil durumlara hazırlıklı olması için gerekli eğitimleri sağlamak ve İTÜ bünyesinde oluşabilecek afet ve acil durumlarda müdahale kabiliyetini oluşturmayı amaçlayan bir projedir.

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Çevre ve Geri Dönüşüm Farkındalığı Eğitimi

Gönüllülük Kulübü

Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Zaman Yönetimi Eğitimi - Karsel Nazlı Dervişoğlu