Kimya Kulübü ve Kimya Kulübü

Kimya Öğrenci Kongresi

Başlangıç Tarihi 04 Mayıs 2015 10:00
Bitiş Tarihi 06 Mayıs 2015 17:00
Yer İTÜ Ayazağa Kampüsü
Etkinlik Türü Kongre
Katılım Türü Ücretsiz

'BİTOK, Türkiye Kimya Derneği’nin koordinatörlüğünde, İTÜ Rektörünün Onursal Başkanlığında, İTÜ Kimya Bölüm Başkanlığı'nın desteği ile 2015 yılında yeniden İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Kulübü organizasyonuyla İTÜ Ayazağa yerleşkesinde gerçekleştirilecektir. Bu kongrede üniversitelerimizin tüm Kimya ile ilgili Bölümlerin lisans öğrencilerini, bilimsel çalışmalarını sergilemek üzere davet ediyoruz.

Kongrede kimya alanında bilim ve sanayinin önde gelen isimleri davetli konuşmacılarımız olacaktır.

Düzenlenecek bu kongrede, bir diğer amacımız ise kimya öğrencilerini bilim ve teknolojileri alanında uzmanlaşmış bilim insanları ve sanayiciler ile bir araya getirmek ve bu alandaki gelişmelerin yanı sıra sorunların da konuşulabileceği bir platformda Türkiye’nin hızla büyümekte olan kimya sektöründeki bilgi birikiminin paylaşılması ve yetişmekte olan bilim insanları ile fikir alışverişi yapılmasını sağlamak istiyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi, gerek konumu gerekse akademisyenlerinin araştırmaları ile Türkiye sanayisinin merkezinde bulunmaktadır. Kimya alanındaki çalışmaları yıllardan beri devam etmekte olan üniversitemizde, ilgili alanda bilgi paylaşımının yapılabileceği bir ortam sağlanmasını hedeflenmekteyiz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Kulübü olarak, bu Kimya Kongresinde bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmak üzere kimya ile ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşları Bitirme Tezi Kimya Öğrenci Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz.

Etkinliğimize İTÜ Kimya Bölümü'nün yanı sıra, diğer üniversitelerden ve diğer bölümlerden, bitirme tezleri kimya alanını kapsadığı müddetçe herkes katılabilir.

Sözlü sunumunun dışında poster sunumu da yapılabilmektedir ve poster sunumu yarışmasında dereceye giren arkadaşlarımız da ödüllendirileceklerdir.

Etkinlik ücretli değildir.

Başvurularınızı : bitok2015.org adlı sitemizden yapabilirsiniz.

SÖZLÜ VE POSTER SUNUMU YAPACAK ARKADAŞLAR İÇİN : bitok2015.org sitesindeki abstract örneğine göre yüklemeniz ZORUNLUDUR.

Hepinizi bekliyoruz!

Kimya Kulübü

Kimya Bilim ve Sektör Günleri

Kimya Kulübü

Tanışma Toplantısı

Kimya Kulübü

İTÜ Kim BizBize - Fatma Adalet Şahin

Kimya Kulübü

Hakan Kaygusuz ile Tea Talk

Kimya Kulübü

İTÜ KİM Biz Bize - AstraZeneca