ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

'Mikrotonal Gitarın Mucidi: Tolgahan Çoğulu' Söyleşisi

Başlangıç Tarihi 20 Mart 2018 18:00
Yer Taşkışla 127 No'lu Sınıf
Etkinlik Türü Söyleşi
Katılım Türü Herkese Açık

ArtITU'nün sıradaki konuğu ayarlanabilir mikrotonal gitarı ilk defa dünyaya tanıtan ve tüm dünyada mikrotonal gitar denildiğinde akla gelen ilk isim olan Tolgahan Çoğulu!

 Klasik gitarda sadece yarım seslerin oluşundan dolayı ortaya çıkan kısıtlamaları mikrotonal gitar ile ortadan kaldıran Çoğulu, perdesiz gitar ile de bu kısıtlamalara ortadan kaldırabilecek iken perdesiz gitar, gitarın sesini bozduğundan dolayı daha önce de denenmiş ama insanlar tarafından bilinmeyen mikrotonal gitarda bir takım düzenlemeler yaparak kısıtlamaları aşabilmek adına bir çözüm tasarladı: Ayarlanabilir Mikrotonal Gitar. Tam da bu noktada etkinliğin ana konsepti olan farklı bakış ön plana çıkıyor.

Çoğulu, etkinlikte ağırlık farklı bakış konusunda olmak üzere mikrotonal gitar, tecrübelerine dayalı çalışma disiplini, hayata dair dönüm noktaları, herkesten farklılaşarak başarıya ulaşmak ve bu başarıyı insanlara ulaştırabilmek-ulusal, uluslararası- gibi konular üzerine konuşacak, ayrıca ufak bir dinleti de gerçekleştirecektir. İlgi duyan herkes 20 Mart 2018 saat 18.00'de Taşkışla 127 no'lu sınıfta yapılacak söyleşi ve dinletiye davetlidir.

ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

Adobe Illustrator Atölyesi

ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

Adobe Premiere Pro Atölyesi

ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

Tanışma Toplantısı

ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

ArtFEST

ArtITU (Sanatsal Bakış Kulübü)

ArchCAREER'21