İTÜ Sahnesi

Tiyatro söyleşileri

Başlangıç Tarihi 27 Mart 2018 19:00
Bitiş Tarihi 27 Mart 2018 22:00
Yer KSB Büyük Salon
Etkinlik Türü Söyleşi
Katılım Türü Herkese Açık

İTÜ Sahnesi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sizlerle sohbet edip hikayelerini paylaşacak ve belki ufak ipuçları, önerilerle yolunuzu açabilecek üç değerli konuğu ağırlıyor. 

Konuklar:

Onur ŞENAY: 1992 yılında Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nda oyunculuk kariyerine başlayan Onur Şenay , 2008'de Tiyatro ŞenAy'ı kurarak birçok farklı oyunda yer almış aynı zamanda televizyonda çeşitli dizilerde ve sinema filmlerinde de oyunculuk yapmıştır. 2015'de Kamuran Akkor'la beraber kurdukları KATS Sahne'de hâlâ çalışmalarına devam etmektedir.

Halil KIRKAYAK: İzmir Balçova'da bir gençlik tiyatrosu kurarak tiyatro hayatına ilk adımını atan Halil Kırkayak o günden bugüne farklı tiyatro topluluklarını çalıştırmış aynı zamanda çok sayıda yetişkin ve çocuk oyunu yazmıştır. Oyunculuk kariyerinde çeşitli televizyon dizileri ile birlikte bir sinema filmi bulunur. 1999' da kurduğu Tİ-AR(Tiyatro Arkadaş) topluluğunda Halil Kırkayak'ın ağırlık kendi yazdığı oyunları sergilenmiştir. Şu anda İstanbul'da bulunan Sahne Tozu Tiyatrosu'nda eğitmen olarak kariyerine devam etmektedir.

Fatih HACIOSMANOĞLU: Chicago'da sinema ve tiyatro eğitimi alan Fatih Hacıosmanoğlu mezuniyetinin ardından bir süre orada kalıp tiyatro çalışmalarına katıldı. Oyunculuk yaptığı sinema filmlerinden iki tanesinin senaristliği ve yönetmenliği kendisine aittir. "Taş Yastık" ve "On Adım" isimli bu filmlerden ilk filmi olan "Taş Yastık" uluslararası film festivalinde ödülleri bulunmaktadır. Belki İTÜ'de SNT kodlu derslerden bazılarınızın tanışmış olduğu Fatih Hacıosmanoğlu hala İTÜ'de Güzel Sanatlar Bölümü'nde sinema ve tiyatro dersleri vermektedir.
 

Hip Hop Kulübü, İTÜ Sahnesi, Makina Mühendisliği Kulubü, Sosyal Bilimler Kulübü, Taşkışla Sahnesi ve Felsefe Kulubü

İTÜ Geleceğini Tartışıyor

İTÜ Sahnesi

Tanışma Toplantısı

İTÜ Sahnesi

Tanışma Toplantısı

İTÜ Sahnesi

14. İstanbul Tiyatro Şenliği

İTÜ Sahnesi

'Katharina Blum'un Çiğnenen Onuru' Oyunu