Girişimcilik Kulübü ve Girişimcilik Kulübü

Yaratıcı Fikirler Atölyesi

Başlangıç Tarihi 05 Mart 2016 14:00
Bitiş Tarihi 05 Mart 2016 16:30
Yer Taşkışla Kampüsü
Etkinlik Türü Workshop

Yaratıcı Fikirler Atölyesi nedir?

 

Günlük hayattaki küçük sorunların tartışıldığı ve bunları çözmek için basit ürünlerin tasarlandığı bir atölye serisidir.

 

Kapsamı nedir?

 

Elle tutulur, gözle görülür ürünlerdir. Web sitesi ve application kapsam dahilinde değildir.

 

Nasıl işler?

 

Üzerinde çalışılacak sorunlar belirlenene kadar bireysel ilerler, sorunlar seçilince 3-4 kişilik gruplar halinde çözümler için çalışılır. Grupların her birinin farklı konusu olacaktır.

 

6 çalıştay olarak planlanan serinin 2. çalıştayında sorunlara çözüm bulmaya odaklanılacak ve somut ürün çıkarmaya doğru ilerlenilecek. Gelirken 1 tane slayt hazırlamanız gerekmekte, nasıl olacağı aşağıda anlatılmıştır. Çalıştay bu slaytların sunumları ile başlayacak ve içinden seçilen sorunlar grupların çalışacağı konular olacak.

 

Çalıştaya gelirken istenen slaytın açıklaması: 

İhtiyaç Tanımı: Günlük hayattan bir ihtiyaç belirleyin. Örn: “Şemsiye açıp kapatmanın zor olması”, “Kulaklık kablolarının birbirine dolanması”. 

Fırsat Tanımı: Belirlenen ihtiyacın çözümüne yönelik olan ama tam çözüm önermeyen cümle. Örn: “Yeni bir şemsiye tasarımı yapılması”, “Kulaklık kablolarının dolanmasını engelleyecek bir sistem yapılması”.

Hedef Kitle: İhtiyaç cümlesindeki sorunu çözecek bir ürün geliştirildiğinde bu ürünü kimlerin kullanacağının net ifadesi. Örn: “Islanmaktan hoşlanmayan, toplu taşıma kullanan orta gelirli kişiler”, “Müzik dinlemeyi seven, yolda müzik dinleyen 15-30 yaş arası gençler”. 

Ürün Grubu: Muhtemel çözümün yer alacağı kategori. Örn: “Aksesuar”, “Elektronik aksesuar”. 

 

NOT: Girişimcilik Kulübü üyelerine özel bir etkinliktir.

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim - Yarışma

Girişimcilik Kulübü

Salı Toplantısı

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Çayı

Girişimcilik Kulübü

''Women-Led Startups'' zirvesi

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Toplantısı