Sadberk
Son 180 günde 0 haber

COVID-19 salgınına çözümün bir parçası olmak isteyenler Coronathon'da bir araya geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, sivil toplum örgütleri ve birçok şirketin içinde bulunduğu 40 kurumdan toplam 80 girişimcinin katkılarıyla Coronavirüsle mücadeleye destek olmak için bir hackathon düzenleniyor. 48 saat sürecek Coronathon,  Coronavirüsün sebep olduğu Covid-19 salgınından kaynaklanan sorunlara çözümlerin üretilmesini amaçlayan online bir hackathon olacak.

"Çözümün Bir Parçası Ol" sloganıyla gerçekleşecek Coronathon'da girişimci beyinlerin, bireysel veya kurdukları ekipleriyle birlikte, 48 saat içerisinde Covid-19 salgınının neden olduğu sorunlara karşı yenilikçi çözümler üretmeleri bekleniyor.

Son başvuru: 22 Mart

Sosyal sorumluluk girişimi Coronathon 21-22 Mart tarihlerinde online platformlar Slack ve Youtube üzerinden ücretsiz olarak yürütülecek.

Covid-19 salgınının sosyal, psikolojik, ekonomik, lojistik ve diğer alanlarda yarattığı problemlere çözüm üretecek katılımcılar bireysel veya takım halinde çalışabilecek. Disiplinler arası yaklaşımın hakim olduğu süreç mentörlerle de desteklenecek. Kazanan fikirlere eş finansman ve hızlandırma programları desteği sunulacak. 

Başvurular 22 Mart Pazar günü 23:59’a kadar kabul edilecek.

Süreci takip etmek, takımınızı oluşturmak veya var olan bir takıma katılmak için Coronathon Türkiye Facebook grubuna katılabilirsiniz.

Coronathon Türkiye İnisiyatifi programı, duyuru ve detayları için: coronathonturkiye.com

Üniversiteler bahar dönemini kapattı FF Bölüm 6 | İTÜ'den mezun olmak mı yoksa mezun olamamak mı?

İTÜ'de final sınavları online olacak

arı24 yeni Video Editörlerini arıyor

Seçim 2023: İTÜ’lüler kime oy verdi?

"Yok değerinde" sınav akımına MAT havuz da eklendi

KIM 101'de ''yok değerinde'' vize