Mustafa
Son 180 günde 9 haber

Havuz ve yarı havuz derslerinizde yardımcı olacak çeşitli YouTube kanalları

Üniversite öğrencilerinin ilk senesinde gördüğü havuz ve yarı havuz dersleri için birbirinden çeşitli Türkçe ve İngilizce YouTube kanallarını sizler için araştırdık, derledik. İyi çalışmalar dileriz.

MAT103/103E/104/104E

BUders Boğaziçiliden Özel Ders: Konular basit seviyeden anlatılmaya başlanıp birkaç soru çözülerek pekiştirildiği BUders kanalında aynı zamanda MAT210 ve MAT271 dersleri videoları da bulabilirsiniz. Kanala buradan ulaşabilirsiniz. 

Matematiksel terapi: BUders kanalına güzel bir alternatif olabilecek Matematiksel terapi kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Fuat Serkan Orhan: Tablet üzerine yazılarak konu anlatılan bu kanalın hem matematik hem de fizik dersi videoları mevcut. Videolar temel düzeyden konu anlatımı ile başlayıp iddialı soruların çözümü ile bitiyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Dr. Trefor Bazett: Öğretici sorularla konuyu detaylıca öğrenmek ve net bir şekilde anlaşılan İngilizce'ye sahip anlatıcısıyla dersi İngilizce dinlemek isteyenler için faydalı bir kanal. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi: Normal sınıf ortamında çekilen videolarda hem ispatlarla konu anlatımı hem de bolca soru çözümü bulunmakta. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

KIM101/101E

Üniversite Kimyası: Kimya havuz derslerinin çoğunda kaynak olarak kullanılan Petrucci Genel Kimya kitabını baz alarak çekilen videolarda hem konu anlatımı hem de bolca soru çözümü bulunmakta. Ayrıca vize ve finaller için çekilen ekstra soru çözüm videoları sayesinde konular iyice pekiştirilmekte. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Matthew Gerner: Bu kanalda konular slayt üzerinden gidilerek anlatılıyor. Çoğu videonun sonunda da anlatılan konuyla ilgili sorular çözülüyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Khan Academy: Konuların tablet üstünde basit seviyeden orta-ileri düzeye kadar konu anlatımı ve soru çözümleriyle anlatıldığı bu kanalda başka derslerin videolarını da bulmak mümkün. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

FIZ101/101E/102/102E

Necati Çelik ve Kaya Güven Fizik: Videoları canlı ders ortamında çekilen bu kanallarda konular, en basit halinden orta-ileri düzeye kadar anlatılıyor. Ayrıca videoların sonunda farklı zorluk seviyelerinde soru çözümü yapılıyor. Necati Çelik kanalına buradan, Kaya Güven Fizik kanalına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Michel van Biezen: Konunun daha çok soru üzerinden anlatıldığı bu kanal, hem anlatıcının anlaşılabilir İngilizce'siyle hem de birbirinden farklı soru tipleriyle sınavlara hazırlanırken oldukça faydalı oluyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

MAT202/202E

BUders Boğaziçiliden Özel Ders: MAT103/104 başlığında önerdiğimiz kanal, burada da karşımıza çıkıyor. Sayısal Yöntemler dersi için önerebileceğimiz bir kanal.

The Math Guy: Konuların tablet üzerine yazılarak işlendiği kanalda anlatıcının akıcı İngilizce'siyle derinlemesine konu anlatımı ve de bol bol soru çözümü mevcut. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

MAT271/271E

Elektronik Derslerim: Özünde EHB dersleri için videolar çeken kanalda MAT271 dersi de işlenmiş. Konular temel seviyede anlatılmaya başlanıp ağırlıklı olarak soru çözümü üzerinden gidiliyor. Seviyesinden bahsetmek gerekirse orta-ileri düzey denilebilir. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

AKM204/204E

Dr. Abdulkerim OKBAZ: Temel seviyede bilgilerle konu anlatımı yapılıp konuyu kavratıcı birkaç soru çözümü ile konular bitiriliyor. Akışkanlar Mekaniği'ne temelden başlamak isteyenler için yararlı bir kanal. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

MekanikDers: Bu kanalda ise konular ağırlıklı olarak soru çözümü üstünden işleniyor. Ayrıca kanalda her tipten sorunun çözümünü görmek de mümkün. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

CPPMechEngTutorials: Canlı ders ortamında çekilen videolarda, konular çok detaylı bir şekilde anlatılıp üstüne fazlasıyla soru çözülerek iyice pekiştiriliyor. Üstelik anlatıcının İngilizce'si de net bir şekilde anlaşılıyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

TER201/201E

Abid USTAOĞLU: Konuların kağıt üzerine yazılarak işlenip temel seviyeden orta seviyeye kadar anlatıldığı bir kanal. Her konunun bitiminden sonra çözülen 3-4 soru da konunun pekişmesine yardımcı oluyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

AK Lectures: Detaylı konu anlatımına sahip kanal, içerdiği farklı soru tipleriyle termodinamikte birçok öğrenciye yardımcı oluyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

DNK201/201E

Sina Mühendislik: Konuların kağıt üstüne yazılarak işlendiği kanalda basit seviyede konu anlatımının hemen ardından gelen soru çözümleriyle dinamik konusu pekiştiriliyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Jeff Hanson ve structurefree: Bu kanallarda ise konu detaylı bir şekilde işleniyor, daha sonra da düşündürücü soru tipleriyle konunun iyice anlaşılması sağlanıyor. Jeff Hanson kanalına buradan, structurefree kanalına ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İTÜ'lü sosyal medya fenomenleri A3 Dijital Sergi: İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri'nin 3D bitirme projeleri yayınlandı

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor

QS World University Ranking 2022 dereceleri açıklandı

İTÜ genelinde internete erişim sıkıntısı

İTÜ, online öğrenim gören öğrenciyi yok sayıyor

İTÜ'ye yeni etüt alanı: Kovan