Onur
Son 180 günde 0 haber

İTÜ Sosyal'de bu hafta: Tatil dönüşü İTÜ'lüler

İTÜ'lülerin sosyal medyada buluştuğu en önemli yer olan İTÜ Sosyal Facebook grubunda neler olup bittiğini, tatil gündemini sizler için derledik. Gözümüzden kaçan olduysa şimdiden affola. Yeni dönemin hepinize güzellikler getirmesi dileğiyle keyifli okumalar.

1) Ata 101-102 nasıl alınmalı?

Güzelim okulumuz İTÜ’müzün güzelim sistemi dolayısıyla mükemmel dersleri seçebildiğinizi biliyoruz. Fazladan kalan küçük(!) zamanlarınıza ATA-TUR gibi dersler seçmeye çalıştınız. Bu postumuzda da ATA 101 ve 102'nin hangi sıralamayla alınması gerektiğine cevap arayan bir arkadaşımızı görüyoruz.

2) Bardakta mı kasede mi?

İTÜ Sosyal'da sorulan ve adeta beyin jimnastiği yaptıran paylaşımlardan bir tanesiyle devam ediyoruz. Çorbayı tabakta mı içmeliyiz yoksa kasede mi ?

3) Nedir bu danışmanlık?

Bu sene ders programına eklenen bir ders olan danışmanlık dersiyle ilgili sorular bitmek bilmiyor. Danışmanlık dersine gitmeyenlerin sonunun ne olacağı hakkında ise kimsenin bir fikri yok.

4) İTÜ’lü olmanın faydaları

Ülkemizin sayılı üniversitelerinden olan İTÜ isminin iş bulurken hala etkili olup olmadığını tartıştığımız postumuza hoş geldiniz, iyi okumalar.

5) Matkap mı? NE! (Oğuzhan Uğur efekti)

Bir İTÜ'lü dramı, matkap mı MATLAB mı?

6) Sayıp Sövme Postudur. Dikkat!

İTÜ’lüler olarak bir ders seçme dönemini daha is, pas, kir eşliğinde atlatmış veya atlatamamış bulunmaktayız. Ekran başında beklerken bilgisayarını yumruklamak istemeyenler, ağzından çıkacak kelimeleri durdurmamak isteyenler için dev bir hizmet açılmış grubumuzda doluşunn.

 

7) Vee ders seçimi sürecinden haklı sitemler.

Okuyup takipte kaldığınız ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Gelecek hafta görüşmek üzere.

Sen de bizden biri olmak ister misin? CIVILCON'18 için başvurular başladı

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi

Yılbaşında İTÜ güvenliğinden yetkisiz arama

Seçimlerde oy kullanabilmek için ikametgah değişikliği nasıl yapılır?

İTÜ'de artan köpek saldırıları: Köpekler ve öğrenciler için en iyi çözüm ne?