Dans Kulübü

Kulüp Başkanı Mümtaz Cem Eriş
İletişim itudanskulubuu@gmail.com

Uzun yıllardır İTÜ bünyesinde faaliyet gösteren dans kulübü gerek İTÜ öğrencilerini gerekse de üniversite mensuplarını dansla tanıştırmayı kendine görev edinmiştir. Bu doğrultuda üniversite içinde ve dışında çeşitli dans türlerinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu faaliyetler ile üniversiteler arası dans festivallerinde ve  yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda üniversitemizi temsil etmektedir. Ayrıca kendi bünyesinde yetiştirdiği öğrencilerden profesyonel yarışmacı ve eğitmenler çıkarmıştır.

Kulüp her yıl güz ve bahar dönemlerinde her çeşit dans türünde(tango, chacha, jive, salsa, bachata, zumba, hiphop) dans dersleri açmaktadır. Amaçları İTÜ'yü dans konusunda en üst seviyeye ulaştırmak, ayrıca öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlamaktır. Her dans türünden mevcut olan gösteri grupları her sene sonunda yapılan dans festivallerinde üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Geçtiğimiz senelerde Boğaziçi, Koç, Yeditepe, Kocaeli, Bolu, Özyeğin, Sabancı vb. olmak üzere 15'i aşkın üniversitenin dans festivalinde üniversitemizi temsil etmiştir. Bunun yanı sıra 2012 yılında Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen üniversiteler arası dans şampiyonasında Türkiye 3.lüğü elde etmiştir. Ayrıca kulübün dansçıları TDSF'nin düzenlediği bireysel yarışmalarda çift halinde halen yarışmaktadırlar.

2011 yılına kadar kulüp tarafından düzenli olarak İTÜ Dans Festivali gerçekleştirilmiş ve Türkiye'nin dört bir yanından festivale üniversitelerin gösteri gurupları gelmiştir. Bu festivallerde üniversitemizin birçok kulübüyle yaptıkları ortak çalışmalar sonucunda, üniversitemizin sosyal mühendis yetiştirdiğinin kanıtı olarak hazırlamış oldukları gösterileri üniversitemizi temsilen sergilenmiştir.

2014-2015 akademik yılında da faaliyetleri devam etmektedir. Kulüp bu sene 1-2-3 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşen İTÜ kayıt günlerinde yeni kayıt olanları kulüp hakkında bilgilendirmiştir. Bunun yanında 24-25 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan İTÜ Kulüpler Şenliği'nde tanıtımlarına devam etmiş ve iki gün boyunca yaptığı çeşitli dans gösterileriyle organizasyonu reklendirmiştir. Yapılan tanıtımların ardından dans dersleri başlamış ve toplam 400 katılımcıyla derslerine devam etmektedir. Gösteri grupları da aynı şekilde sene sonunda gerçekleşecek yarışmalara ve festivallere hazırlanmaya başlamıştır. Ayrıca kulüp üç yıldır çeşitli aksaklıklar sebebiyle gerçekleştiremediği dans festivalini bu yıl tekrar organize etmek için çalışmalara başlamıştır.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.