Melike
Son 180 günde 0 haber
Paylaş:

Orienteering Takımı yeniden rekor kırdı

26-27 Nisan tarihlerinde Koç Sporfest kapsamında ODTÜ’de düzenlenen Üniversitelerarası Orienteering Şampiyonası’nda Orienteering takımımız, erkek takımında 2. olarak kürsüde yerini alırken kadın takımı da 6. oldu. Ayrıca 2. gün okulumuz sporcularından İsmail İleri bireysel klasmanda 3. olarak bronz madalyayı hak etti. 

Bir rekor daha

 
Geçen yıl Konya Selçuk Üniversitesi’nde erkeklerde 4. kadınlarda 10. olarak okul rekorunu kıran Orienteering Takımı bu yıl her iki kategoride de yeni rekorlara imza attı. Orienteering Kulübü'nün tüm sporcularını gösterdikleri başarıdan ötürü tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.

Orienteering Nedir?

​Basit anlamda orienteering yer şekillerini ve doğal ya da beşeri oluşumları temel alan bir harita yardımıyla parkurda bulunan hedefleri sırasıyla bulmayı amaçlayan bir doğa sporudur. Orman haricinde şehir merkezleri, kampüsler ya da tarihi alanlarda da yapılabilir. 
 
​Treasure Hunt (Hazine Avı) temalı oyunlar ile kros sporunun birleşimi gibi düşünülebilecek olan orienteering fiziksel ve mental gücün tam konsantrasyonla kullanılmasını gerektiren bir spordur.
İkamet değişikliği için son tarih: 12 Mayıs İTÜ'de neler oldu? 23 Nisan - 6 Mayıs 2018

URAP sıralamasında İTÜ dördüncü oldu

Merakla beklenen projede pilot durak: İTÜ-Ayazağa

Vizeleri kahvesiz atlatamayanlara müjde: İTÜ'deki kahve fiyatlarını sizin için derledik

İTÜ'de neler oldu? 13- 28 Ekim 2018

İTÜ MİAM'a Erasmus+ Desteği