Endüstri Mühendisliği Kulübü

11. UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması

Başlangıç Tarihi 08 Mart 2019 09:00
Bitiş Tarihi 10 Mart 2019 17:00
Yer İTÜ Maçka Kampüsü
Etkinlik Türü Yarışma
Ayrıntılı Bilgi www.ituemk.org
Katılım Türü Herkese Açık

İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın bu sene 11.’sini düzenliyor.

Konsepti, ödülleri ve özellikle katılımcı profili bakımından Türkiye'nin en prestijli öğrenci etkinliklerinden biri olan UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’na internet üzerinden başvurulur ve ön eleme ile final olmak üzere iki aşamadan oluşur.

2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri veya yüksek lisans öğrencileri üçer kişilik gruplar halinde başvurabilmektedir. İTÜ akademisyenleri ve sponsor şirketlerin üst düzey yetkilileri tarafından değerlendirmesi yapılan ön elemeler sonucunda finale katılmaya hak kazanan gruplar final organizasyonu için İstanbul'a davet edilir.

Üç gün süren UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nın ilk iki günü katılımcılar, rastgele oluşturulmuş gruplar halinde vakayı çözerler. Böylece yarışmacılar bir iş dünyası simülasyonu yaşarlar. Bu vakalar ile yarışmaya birlikte başvurduğu grubuna bireysel olarak puan toplayan yarışmacılar, son gün gerçekleştirilecek olan ana vaka çözümünde yarışmaya başvurduğu takımıyla bir araya gelir ve bu vakada kazanılan puanlar da puan tablosuna eklenir.

Yapılan puanlamaların sonucunda yarışmanın genel klasman lideri belli olur, sıralamalar açıklanır ve UçArı’nın son akşamı ödüller dağıtılır. Sen de kendine meydan okumak ve birbirinden güzel ödülleri kazanmak istiyorsan hemen başvur! www.ituemk.org

Endüstri Mühendisliği Kulübü

29. İTÜ Sektör Günleri

Endüstri Mühendisliği Kulübü

Sıfırdan Tasarım Eğitimleri

Endüstri Mühendisliği Kulübü

ESTIEM101

Endüstri Mühendisliği Kulübü

İlk Toplantı

Endüstri Mühendisliği Kulübü

Optimum Dergisi Tanışma Toplantısı