Jeofizik Mühendisliği Kulübü ve Jeofizik Mühendisliği Kulübü

Afet Yönetimi Eğitimi | Prof. Dr. Mikdat KADIOGLU

Başlangıç Tarihi 14 Haziran 2013 18:30
Bitiş Tarihi 14 Haziran 2013 21:30
Yer JFMO İstanbul Şube
Etkinlik Türü Seminer
Etkinlik Sorumlusu İbrahim Gezmiş
İletişim 0535 459 96 88
Katılım Türü Ücretsiz

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinden, Afet ve Acil Durum Yönetimi konusunda eğitimler almış olan Prof. Dr. Mikdat KADIOGLU Afet Yönetimi Eğitimi ve Semineriyle Jeofizik Mühendisliği Kulübü, JFMO İstanbul Şube işbirliğiyle 14 Haziran 2013 günü JFMO İstanbul Şube'de sizlerle buluşuyor. Bu önemli etkinliği sakın kaçırmayın.


PROF. DR. MİKDAT KADIOĞLU BİYOGRAFİSİ

1980 İstanbul İnşaat Teknik Lisesi; 1984 İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Mezunu. Atmosfer Bilimleri konusunda 1987'de Master ve 1991'de doktorasını ABD’nin Missouri-Columbia Üniversitesinden aldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi konusunda ABD’de FEMA, Japonya’da JICA ve İngiltere’nin Bournemouth Üniversitesi'nden çeşitli eğitimler ve sertifikalar almıştır. TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Marmara Bölge Temsilcisi; Türk Deniz Araştırmalar Vakfı ve Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneğinin üyesidir. Sayısal Hava Öngörüsü, İklim Değişimi ve Afet Yönetimi konuları ile ilgileniyor. Atmosfer Bilimleri ve Afet Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce yayınları vardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde (İstanbul AFAD) ile birlikte Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan danışmanlıklarını yapmıştır. Ayrıca birçok sanayi tesisi ve kurumda afet acil yardım planlaması konusunda yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Sivil Savunma ve KIZILAY Eğitim Gönüllüsüdür. Açık Radyo’da (94,9 Mhz) “Havadan-Sudan”, 24 TV’de “Doğanın Çığlığı” ve NTV'de Yeryüzü adlı programı hazırlayıp sunmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nde uzun yıllar Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü yapmıştır. Uzun bir süre Hürriyet Gazetesi Seyahat Ekinde “Havadan-Sudan” adlı köşe yazarlığı yaptıkdan sonra şuan yazılarına Milliyet Gazetesinde devam etmektedir ve A Haber TV Kanalı'nda hava-su-iklim-afet konularında yorumlar yapmaktadır.

Cevher Hazırlama Mühendisliği Kulubü, Jeofizik Mühendisliği Kulübü, Jeoloji Mühendisliği Kulübü ve Maden Mühendisliği Kulübü

Kömürün Enerjideki Yeri

Jeofizik Mühendisliği Kulübü ve Jeofizik Mühendisliği Kulübü

Oryantasyon

Jeofizik Mühendisliği Kulübü ve Jeofizik Mühendisliği Kulübü

Geçmişte ve Bugünde Nükleer Enerji

Jeofizik Mühendisliği Kulübü ve Jeofizik Mühendisliği Kulübü

Jeofizik Mühendisliği Kulübü Tanışma Toplantısı

Jeofizik Mühendisliği Kulübü ve Jeofizik Mühendisliği Kulübü

Jeofizik Mühendisliği Kulübü Tekirdağ Teknik Gezisi