Gönüllülük Kulübü ve Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Bahar Dönemi Tanışma Toplantısı

Başlangıç Tarihi 25 Şubat 2015 17:45
Yer Gönüllülük Kulübü Kulüp Odası
Etkinlik Türü Toplantı

Umut Okulu, İstanbul Teknik Üniversitesi - Gönüllülük Kulübü’nün 8 projesinden biridir. Amacımız Türkiye'nin dört bir yanındaki köy okullarında yardıma ihtiyacı olan öğrencilere kitap, kırtasiye, oyuncak, bot, mont, çanta ve çocuk kıyafeti konusunda destek olmak. Çorbada bizim de tuzumuz olsun dercesine, onların bu zor koşullarda dert ettikleri tek şeyin ödevleri olmasını sağlayabilmek. 

 

Yardım kolileri hazırlayıp Türkiye'nin dört bir yanına göndermenin başka kurum ve kuruluşlar tarafından da yapıldığının bilincindeyiz fakat proje olarak bizim farkımız, bize gelen yardımları hiç bir aracı olmadan kendi elimizle öğrencilere ulaştırmak, yardımları toplarken aynı zamanda dışarıdaki insanlara gönüllü olma bilincini kazandırabilmek ve yardım etmek isteyenlere aracı olabilmek. 

 

Bu uğurda, sene içerisinde bize ulaşan veya ihtiyacı olduğunu öğrendiğimiz okullara, topladığımız yardımları hazırlayıp gönderiyoruz ve küçük çocukların yüzünde bir gülümseme kalbinde bir umut da biz olmaya çalışıyoruz. 

 

Çocukların bizzat kalplerine dokunabilmek için umut yolculukları yapıyoruz. Bu yolculuklarda onlarla tanışmak ve kaynaşmak için oyunlar oynuyoruz. tasarım atölyelerinde her birinin ayrı bir birey olarak yaptıkları eserlerle kendilerini özel hissetmelerine yardımcı oluyoruz. Deney atölyelerinde bilimin ilgi çekici yanlarını vurguluyor, erkekler kadar kızların da bilim ve tekniğin gelişmesinde ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Geleceğin, çocukların ellerinde olduğunu unutmadan ve onların da ufkunu açmak amacıyla, farklı meslek dallarını tanıtıyoruz. Üniversiteli abileri ve ablaları olarak onlara örnek olmaya çalışıyoruz. Beraber fidan dikip, dans ediyor, tiyatro oyunları oynuyor kısacası beraber çocuk oluyoruz.

 

Umut okulunun, umut dağıtırken sırtını dayadığı o güzel insanlardan - gönüllülerden biri de siz olmak isterseniz başta, kendisi küçük kalpleri büyük çocuklarımızı sonra da bizi çok mutlu edeceksiniz.

 

Umut Okulu olarak 25 Şubat Çarşamba günü saat 17.45'te Eski Kütüphane Binası'nda bulunan İTÜ Gönüllülük Kulübü odasında gerçekleştireceğimiz tanışma toplantımıza siz değerli arkadaşlarımızı da aramızda görmek isteriz :)

 

Hepinizi bekliyoruz, görüşmek dileğiyle :)

 

E-mail: umutokulu@gmail.com

twitter.com/UmutOkulu

instagram.com/UmutOkulu

Gönüllülük Kulübü

Çevre ve Geri Dönüşüm Farkındalığı Eğitimi

Gönüllülük Kulübü

Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Zaman Yönetimi Eğitimi - Karsel Nazlı Dervişoğlu

Gönüllülük Kulübü

Stres Yönetimi Eğitimi

Gönüllülük Kulübü

Deprem ve Afet Farkındalığı Eğitimi