Gönüllülük Kulübü ve Gönüllülük Kulübü

Yaşayan Kütüphane İTÜ Projesi Tanışma Toplantısı

Başlangıç Tarihi 14 Ekim 2015 17:45
Bitiş Tarihi 14 Ekim 2015 19:45
Yer İTÜ Merkezi Derslik Binası B33 Dersliği
Etkinlik Türü Toplantı
Katılım Türü Ücretsiz

Toplum tarafından sosyal-siyasi görüşlerinden; cinsel yönelimlerinden; etnik ve dini kimliğinden; kullandığı dilden; renginden; dış görünüşünden; ekonomik durumundan hatta kronik bir rahatsızlığından vb. nice faktörlerden dolayı dışlanmış ve daha kötüsü temel hakları gasp edilmiş kişilere karşı empati kurmayı amaçlayan bir Gönüllülük projesidir Yaşayan Kütüphane.

Bu kütüphanede kitaplar İNSANIN kendisi. Ön yargıya maruz kalmış kişiler KİTAP, geri kalanlar OKUYUCU. Hem eksik ve yanlış bilinen bir şeyleri düzeltmenin en iyi yolu kaynağın kendisini dinlemek ve okumak değil midir?

Ön yargılarımız yok denilemez belki ama karşımızdakinin yerine kendimizi koyabilirsek en azından sağlıklı bir iletişimde bulunup ön yargılarımızı dizginleyebiliriz. Unutmayalım ki toplum içindeki herkes, tüm farklılıklarına rağmen senin, benim yani bizim gibi bir BİREY.

Sizler de önyargılarınızdan kurtulmak, empati kurma yeteneğinizi güçlendirmek istiyorsanız 14 Ekim Çarşamba günü saat 17.45'te MED B33 dersliğinde yapılacak tanışma toplatısına katılabilirsiniz.

facebook.com/YasayanKutuphaneITU
twitter.com/Yasayan_ktphane
instagram.com/YasayanKutuphaneITU

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Umut Okulu Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Çevre ve Geri Dönüşüm Farkındalığı Eğitimi

Gönüllülük Kulübü

Tanışma Toplantısı

Gönüllülük Kulübü

Zaman Yönetimi Eğitimi - Karsel Nazlı Dervişoğlu