Oğuz
Son 180 günde 0 haber

2021-2022 eğitim öğretim döneminde İTÜ Yurtları'na %15 zam

İTÜ Burslar ve Yurtlar Koordinatörlüğü, İTÜ Yurtları'nın 2021-2022 eğitim öğretim dönemi fiyatlarını açıkladı. İTÜ'deki tüm yurtların aylık fiyatlarına bu sene de ortalama %15 zam yapılmış durumda. Geçtiğimiz 2020-2021 eğitim öğretim yılını tamamen uzaktan eğitim ile geçirdiğimiz için yurt fiyatları açıklanmamıştı. Pandeminin başladığı 2019-2020 eğitim öğretim yılında da İTÜ, yurtlarına %15 zam yapmıştı.

Yapılan son zamla birlikte en ucuz erkek yurdu olan ve 3 kişilik odalara sahip Vadi Yurtları'nın ücreti aylık 485 TL, en ucuz kız yurdu olan ve 3 kişilik odalara sahip Ayazağa Kız Öğrenci Yurdu da aylık 550 TL oldu. Gölet Yurtları fiyatları ise 1930 TL'ye kadar yükselerek, İstanbul'da ev kirası fiyatlarını geçti.

 

İTÜ Yurtları'nın 2021-2022 dönemi aylık ücretleri

İTÜ Yurtları'ının 2021-2022 dönemi aylık ücretleri ise şu şekilde oldu:

Fiyatlar durmadan artıyor

2018-2019 eğitim-öğretim yılından bugüne kadar son yapılan zamlarla birlikte yurtlara toplamda %30'a yakın zam yapıldı. Bu zamlarla tüm yurtların fiyatları ortalama 200 TL artmış oldu. Devamlı artan ücretlere rağmen yurtların yaşam koşullarında geçtiğimiz yıllarda iyileştirmeler yapılmaması öğrenciler tarafından tepki toplamıştı.

2018 yılından bugüne İTÜ Yurtları aylık ücretleri:

Fiyatlar yükselmeye, kontenjanlar artmaya devam ediyor

Son üç sene içerisinde fiyatlarına neredeyse %30 zam yapılan İTÜ Yurtları ağırlıklı olarak iki veya üç kişilik odalara sahip. Yeni, geniş kapasiteli bir yurt yapılmamasına rağmen kontenjanlar da son hız artmaya devam ediyor. Artan bölüm kontenjanları & sayısı ve koşulları aynı kalan yurtlar sebebiyle öğrenciler aylarca yedek listelerde bekliyor. Yurda girmeye hak kazandıklarındaysa özel yurtları aratacak, ev kirasına denk ücretleri ödemek durumunda kalıyor.

İTÜ-İstinye Arası Füniküler Hattı ihaleye çıkıyor İTÜ’ye YÖKAK'tan yeni akreditasyon

Son 5 yılda değişenler: öğrenciler İTÜ'den ne kadar memnun?

İTÜ İşletme Mühendisliği nedir? Mezunları ne iş yapar?

İTÜ Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Mehmet İrfan Güler iş kazasında hayatını kaybetti

İTÜ'de yeni lisans programı: Siber Güvenlik Mühendisliği

İTÜ Bellatrix Uzay Takımı NASA'dan ödülle döndü