Arı Çekirdek 100 bin TL nakit ödül için son gün 20 MART !

İstanbul Teknik Üniversitesi ve bünyesindeki ARI Teknokentin kâr amacı gütmeyen girişimci destek programı ARI Çekirdek yeni sezon başvurularını almaya başladı. İnovatif projeler hayata geçirmek isteyen genç girişimcileri hedefleyen ARI Çekirdek projesi geçen yılki final sonunda birinci seçilen I'm on a Cloud‘a 100 bin TL kazandırmıştı. Bu yıl başvurular 8 Ocak 2013‘e kadar sürecek ve girişimciler hazırlanan kamp programıyla fikirlerini hayata geçirmeye çalışacak.

Hatırlatmak gerekirse; ARI Çekirdek, Ön Kuluçka Merkezi ve Kuluçka Merkezi olarak iki ayrı bölüm altında hizmet veriyor. İlk bölüm başvuruların kabulüyle yarışmaya kadar geçen dönemi, ikinci bölüm ise yarışma sonrası girişimci şirketlere (yani şirketleşen girişimci grupların) gerekli ortamı sağlıyor.

Bu yıl verilecek nakit ödülün tutarı da 185 bin TL’yi buluyor.

  • 1.LİK ÖDÜLÜ = Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü: 100.000TL
  • 2.LİK ÖDÜLÜ = ARI Teknokent Teknoloji Ödülü: 50.000TL
  • 3.LÜK ÖDÜLÜ = TÜBİSAD Özel Ödülü: 25.000TL
  • 4.LÜK ÖDÜLÜ = Akademi Özel Ödülü: 10.000TL

Finalde kazanamayanlar içinde 1.000TL nakit mansiyon ödülü olacak.

Bu ödüller nakit olarak değil kazandıkları takdirde şirketlere finansal kaynak olarak verilecek ödüller olacak

Girişimciler proje sunum gününde bireysel ve kurumsal yatırımcıların da karşısına çıkacak. Finale çıkmaya hak kazanan projelerin fikri mülkiyet başvuruları da Yalçıner Danışmanlık tarafından ücretsiz olarak yapılacak ve fikri mülkiyet hakkı başvuruları ilk üçe giren gruplara verilecek.

Başvuru kriterleri ve sunulan diğer imkanlar

ARI Çekirdek’e 1 – 4 kişilik gruplar halinde başvurmak mümkün. Başvuru sahiplerinin üniversite öğrencisi (3. ve 4. sınıf Lisans, Y.Lisans ve Doktora dahil) veya üniversiteden mezun olmuş ama 40 yaşını geçmemiş kişiler olması bekleniyor. Girişimcilerin projeyi gerçekleştirebilecek altyapıya sahip olması gerektiğini de belirtelim.

Projeler uygulanabilirlik, ticari değere dönüşebilirlik, fikir, proje, prototip ve şirketleşme aşamasındaki çalışmalara göre değerlendirilecek.

Nihayetinde zirveye çıkan girişimciler nakit desteğin yanısıra Çekirdek Kuluçka Merkezi’nde 1 yıl boyunca ücretsiz mobilyalı ofis alanına sahip olacak. Girişimciler ofis alanının yanı sıra Teknokent mevzuatından da faydalanmak için (bkz: teknokent yasası) başvuru yapabilecek. 1 yıl sonunda bu ofisler yeni dönemin kazanına devredilecek ancak İTÜ, bu girişimcilere yine kendi bünyesindeki İTÜ KOSGEB TEKMER veya ARI Teknokent’e geçiş yapması için yönlendirme yapacak.

Başvuruların 20 MART 2013 tarihine kadar süreceğini tekrar hatırlatalım ve sizi önceki yılın sonuçlarına bakmaya davet edelim. Öngörülen tam program ise aşağıdaki gibi olacak. http://www.aricekirdek.com.tr/web/uploads/2013/Yeni%20Cekirdek%20Takvim.pdf

ODTÜ URAP'dan Garip 'Üniversiteler Sıralaması' Ödülünü Bakandan Alandan Mühendis 22 Aydır Kayıp

İTÜ, Decathlon Avrupa Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ediyor

İTÜ öğrencilerinden yaşanılan vahşete tepki yürüyüşü

Prof. Dr. Fatma Neşe Kök anısına anma töreni düzenlendi

İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Neşe Kök hayatını kaybetti

İTÜ Eskrim Takımı'ndan Türkiye üçüncülüğü