Ege
Son 180 günde 14 haber

Arı Mola, 'İTÜ Öğrenci Tasarım ve Prototip Merkezi'ne dönüşüyor

İTÜ Maslak Kampüsü'nde bulunan, 2019 bahar döneminin hemen hemen en başında kapanan Arı Mola yenileniyor.

26 Eylül 2019 İstanbul Depremi'nden dolayı hasar gören KSB'nin kapatılmasıyla birçok kulüp ve takım açıkta kalmış ve zor zamanlar yaşamıştı. Arı Mola artık öğrenci kulüplerinin ve proje takımlarının çalışmalarını, toplantılarını ve faaliyetlerini gerçekleştirebileceği bir merkez haline gelecek. Geçtiğimiz dönemlerde kapalı olan Arı Mola’nın yenilendikten sonraki açılma tarihi ise henüz belirli değil.

Kampüsteki yeme-içme-sosyalleşme mekanları azalıyor

Her ne kadar pandemi sebebiyle göz ardı edilen bir sorun haline gelmiş olsa da, İşletme Fakültesi'nin Maslak Kampüsü'ne taşınması, Dolunay Cafe ve Arı Mola'nın kapanması ve artan kontenjanlar gibi sebeplerle son zamanlarda Maslak Kampüsü'nde mekanlarda oturacak yer bulamama, genel kalitede düşüş ve aşırı pahalılık gibi sorunlar baş göstermişti. Arı Mola'nın kalıcı olarak öğrenci kulüpleri ve proje takımlarına devredilmesi öğrenci yararına yapılan bir eylem olurken İTÜ'nün Arı Mola yerine yeni bir yeme-içme-sosyalleşme tesisi yapıp yapmayacağı ise bilinmiyor.

İTÜ'lü Öğretim Üyeleri'nden Boğaziçi Protestoları'na destek İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu'dan YÖK Anadolu Projesi tepkilerine cevap geldi

QS World University Ranking 2021 açıklandı: İTÜ dünya genelinde düşüşte

Her İTÜ'lünün işine yarayacak 7 Chrome eklentisi

İTÜ'nün nüfusu daha da artıyor: İTÜ KKTC'ye 5 yeni bölüm

İTÜ ve DEİK arasında işbirliği protokolü imzalandı

İTÜ, SolidWorks lisansını yenilemeyecek