İstanbul Karbon Zirvesi 3-5 Nisan 2014 Tarihleri Arasında İTÜ’de

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından Türkiye’de ilk defa 3-5 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan zirve, dünyanın dört bir yanından akademi, iş dünyası ve kamu temsilcilerini buluşturuyor.   

İklim değişikliği ve etkilerine dikkat çekerken, küresel karbon piyasalarının yerel yansımalarının, emisyon ticaretinin ve temiz teknolojilerin tartışılacağı İstanbul Karbon Zirvesi, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilecek. Enerji politikaları, enerji arz güvenliği ve sorumlu işletme, düşük karbonlu ekonomiye geçiş, enerji verimliliğinde gelişmekte olan ülkeler perspektifi, dünyadaki domestik emisyon ticaret sistemleri ve Türkiye ile karbon piyasalarında fiyatlandırma temalarında konularında uzman uluslararası isimlerin konuşmalarına yer verilecek. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar, Ekonomi, Çevre ve Şehircilik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Orman ve Su İşleri Bakanlıkları ile EPDK ve SPK'nın destekleriyle gerçekleştirilecek çok-paydaşlı zirvede akademi, iş dünyası ve kamu temsilcileri biraraya gelecek. Zirve 3-5 Nisan 2014 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

'Tape' gündemi İTÜ'ye de sıçradı İTÜ Türkiye'nin En İyi 8. Üniversitesi Seçildi!

Olaylı gecenin ardından Rektör Koyuncu'dan açıklama

MED'de olaylı gece: Öğrenciler ve güvenlikler karşı karşıya

İTÜ eski rektörünün aracıyla kampüse girişi engellendi

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor

QS World University Ranking 2022 dereceleri açıklandı