İTÜ Av Müzesi'ne Protesto

HAYVAN hakları savunucuları İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Kampüsü'nde açılması planlanan av müzesini protesto etti.

Grup üyeleri İTÜ önünde toplanarak, "Av vahşet, müzesi cinayettir", "Keskin nişancının kör dövüşü" yazılı pankartları yere serdiler. Grup adına HAYTAP Basın Sözcüsü Şule Baylan ve Av Gerçeği ve Yaban Hayat Grubu Sözcüsü Ege Sakin birer basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasına CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur'da katıldı. Şule Baylan, "İTÜ'ye hayata yakışmayan bu fikrinden acil vazgeçilmesi, vezgeçmezse elimizden gelen yasal ve haklı mücadelemize devam edeceğimizi bildiririz" dedi. Ege Sakin ise projenin bir an önce sonlandırılması gerektiğini belirterek, "Burada ölümü öldürmeyi, can almayı, kan akıtmayı, sergilemek yerine, yaşatmayı, can vermeyi, hayat vermeyi, sevgiyi, saygıyı öğretecek bir yaban hayat rehabilitasyon merkezi, hastane, yaralı hayvanları kurtarma merkezi olarak çalışmalar yapmak, projeyi bu şekilde tamamlamak İTÜ gibi bir kuruma en yakışan yoldur" dedi.
Melda Onur ise ilk duyduğunda kötü bir şaka olduğunu düşündüğünü belirterek şunları söyledi: "İTÜ çok eski ve köklü bir müessese, alanında en önemli üniversitelerden biri. Böyle bir leke ile, böyle bir ayıpla eğitim tarihine geçmemeli. Bu ayıbı bir an önce durdurması gerekiyor. Bu ayıptan vazgeçmesi için rektöre de gideriz, gerekirse Kültür Bakanlığına da gideriz. Bütün hükümeti ayaklandırırız."İTÜ Sosyal Tesisler İşletmesi Kuruluyor Marmara Üniversitesinin Evrim Karşıtı Sempozyumuna Tepkiler Yağıyor

İTÜ Rektörlüğü Kütüphanesi yeni dönemde açılıyor

İTÜ Kimya Bölümü öğretim üyesi Yusuf Yağcı hayatını kaybetti

İTÜ Makina Fakültesi öğrencisi Erdem Akın hayatını kaybetti

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi