İTÜ, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı. Alınan karara göre üniversitemiz ile ETİMADEN, ülke kaynaklarının ve ihtiyaçlarının göz önüne konması üzerine çalışmalar yapacaklar. Protokol kapsamında Ar-Ge alanında işbirliği, çeşitli bilimsel etkinlikler ve eğitimler düzenlenmesi planlanıyor. Teknik danışmanlık, etüt, proje ve uygulamaları konularının arasında şu konular da yapılan anlaşmanın kapsamında:
Çevre ve katı-sıvı atık yönetimi
Enerji verimliliği
Proses dizaynı ve optimizasyonu
İleri teknoloji bor bileşiklerinin üretimi
Bor ürünlerinin kullanım alanlarının arttırılması
ETİMADEN'e ait sahalardaki değerli elementlerin eldesi
İki kurum arasında yapılan toplantıya İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, ETİMADEN Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Keleşer ve iki kurumun temsilcileri katıldı.