Özlem
Son 180 günde 0 haber

İTÜ'lülerin Linkedini: itumezun.org

Mezunlarımızı bir araya getirmeyi ve networklerini arttırmalarını hedefleyen İTÜ mezun platformu, itumezun.org , 1 Ocak 2018'de üyeliğe açılacak. Facebook, LinkedIn veya e-mail adresinizle üye olabileceğiniz platform bir nevi İTÜ'lülerin Linkedini olacak.

itumezun.org da neler var?

Platformda İTÜ'lülerin kullanabileceği birçok özellik mevcut. Anasayfa üzerinden paylaşılanları görebiliyor, paylaşım yapanlara mesaj atabiliyor aynı zamanda size gelen mesajları görüp cevaplayabiliyorsunuz.

Üyeler sayfasından platforma üye olanları görebiliyor, istediğiniz kişilerle platform üzerinden direkt iletişime geçebiliyorsunuz. İş Fırsatları sayfasından İTÜ'lülerin yayınladığı iş ilanlarına bakabiliyor, siz de iş ilanı yayınlayabiliyorsunuz.

İTÜ'nün söylediği gibi Türkiye'nin ilk mezun platformu mu?

İTÜ'nün resmi YouTube hesabından yayınlanan yukarıdaki videonun 25.sn' de itumezun.org için Türkiye'nin ilk mezun platformu olduğuna değiniliyor. Peki cidden böyle mi sizler için araştırdık.

İTÜlüleri bir araya getirmeyi hedefleyen itumezun.org malesef Türkiye'nin ilk mezun platformu değil. Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ de aynı mezun platformuna sahip ve tüm platformlar Graduway firması tarafından yapılmış. Hatta platformların anasayfaları aynı tasarıma sahip.

Her ne kadar dışarıdan satın alınan bir hizmet olsa da,  itumezun.org un İTÜ'lüleri bir araya getirmek için güzel bir girişim olduğunu, İTÜ'lülerin aktif olarak kullanacağı bir platform olacağını düşünüyoruz.

İTÜ Mezun Platformu: itumezun.org

ODTÜ Mezun Platformu: odtum.network

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Platformu: bogazici.network

arı24 ekibi olarak tüm İTÜ'lülerin güzel bir yıl geçirmesini diliyoruz İTÜ'nün çürütülen Tesla iddiasına cevabı

İTÜ, Decathlon Avrupa Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ediyor

İTÜ öğrencilerinden yaşanılan vahşete tepki yürüyüşü

Prof. Dr. Fatma Neşe Kök anısına anma töreni düzenlendi

İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Neşe Kök hayatını kaybetti

İTÜ Eskrim Takımı'ndan Türkiye üçüncülüğü