Onur
Son 180 günde 0 haber

İTÜ Sosyal'de bu hafta: 9-16 Aralık 2017

İTÜ'lülerin sosyal medyada buluştuğu en önemli yer olan İTÜ Sosyal Facebook grubunda neler olup bittiğini, bir haftalık gündemi sizler için derledik. Gözümüzden kaçan olduysa şimdiden affola.

1) Kitap hırsızlığı.

Bu aralar grubumuzda sıkça görmeye başladığımız bir hadise kütüphanede masalardan kaybolan kitaplar.

2) Evrim sempozyumu afişine izin mi yok?

Yeni açıklanan müfredatla liselerin ders içeriğinden kaldırılan evrim konusuyla ilgili giderek artan yoğun tartışmalar sürüyor. Bu hafta İTÜ'lünün gündeminde olan konulardan biri de evrim sempozyumu afişleriydi.

3) Haydi Orta Bahçe'ye.

Geçtiğimiz günlerde tüm ülke basınında geniş yer bulan, okulumuzda dağıtılan “Müzik Haramdır” bildirisine karşı bir ses de Taşkışla’dan yükseldi. Taşkışla Sahnesi her hafta şarkılar söyleyerek müziğin gücünü İTÜ’ye hissettirecekler.

4) "Kudüs Onurumuzdur" bildirisi

Gündemdeki Kudüs olaylarına ilişkin okulumuzda da çeşitli etkinlikler gerçekleşiyor. Bunun neticesinde bu hafta gruba “Kudüs Onurumuzdur” isimli bir bildiri fotoğrafı düştü. 

5) Mimarların da kalbi kırılır.

6) Patik 101.

Öncelikle aklınıza şu soruyu getirmeden önce yanıtlayalım: Hayır bu bir viral değil. Sadece hoşumuza gitti ve paylaşmak istedik. Ayacıklarınız üşümesin efendim.

7) Ayda 134 TL kazanmak ister misiniz?

Kim istemez ki! Kahvaltı ve hafta sonu yemekleri hakkında finansal veriler bu postta.

8) Rektörümüzün müzik koleksiyonu.

Mehmet Karaca son zamanlarda okulumuzda yaşanan müzikle ilgili olaylar hakkında bu olayları desteklediği veya göz yumduğu konusundaki iddialara sözle olmasa da fotoğrafla cevap vermiş.

 

Okuduğunuz, takipte kaldığınız ve güzel yorumlarınız için teşekkürler. Soru ve görüşleriniz için alttaki yorum kısmından yorum yapabilirsiniz. Şuraya güzel bir şarkı bırakaraktan arı24 ailesi iyi haftalar diler.

Kampüste inşaat: Yeni bir teknokent mi yapılıyor? Nedir bu Work and Travel?

Rektör Koyuncu'dan Vadi Yemekhanesi hakkında açıklama

Olaylı gecenin ardından Rektör Koyuncu'dan açıklama

MED'de olaylı gece: Öğrenciler ve güvenlikler karşı karşıya

İTÜ eski rektörünün aracıyla kampüse girişi engellendi

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor