Ege
Son 180 günde 14 haber

İTÜ Yardım Biletleri yardımcı olamıyor

Hepimizin illa ki üniversite hayatıyla alakalı, konunun uzmanına sorması gereken spesifik soruları oluyor. Bu amaç doğrultusunda İTÜ'nün, öğrencilerine kolaylık olması bakımından verdiği hizmetlerden biri ise İTÜ YARDIM. İTÜ YARDIM, öğrencilerin İTÜ'nün çeşitli departmanlarına soru ve sorunlarını iletebildikleri öğrenci odaklı bir İTÜ hizmeti. Fakat son zamanlarda gerek sosyal medyadan gördüğümüz gerekse bize doğrudan iletilen bazı İTÜ Yardım Bileti cevaplarında görüldüğü üzere, öğrenciler yetersiz veya uygun olmayan bir üslupla yazılmış cevaplar ile karşılaşabiliyorlar.

İşte öğrencilerin İTÜ YARDIM hizmetini kullanırken yaşadıkları trajikomik deneyimlerden bazıları:Ciddiyetsiz, dil bilgisi kuralları katledilerek saygısızca verilmiş bir cevap.Gelen cevabın soruyla alakasız olması ve ders seçimi gibi acil cevaplanması önem arz eden bir sorunun 10 gün sonra cevaplanması.Problemle ilgili hiçbir şekilde çözüm üretilmemesi ve öğrenciye hiçbir bilgi verilmeden yardım biletinin kapatılıp durması.Soruyu soran öğrencinin deyimiyle "Bu benim nasıl aklıma gelmez çok mantıklı".

İTÜ'lü Ali Aksu'nun yer aldığı Milli Takım'dan Balkan Şampiyonluğu Kesinleşti: İTÜ'de bahar dönemi "ucundan" hibrit olacak

Vedat Akgiray İTÜ Kariyer Zirvesi'ne katılmadı

İTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 2020 Yılı Faaliyet Raporu yayınlandı

İTÜ'lü sosyal medya fenomenleri

Havuz ve yarı havuz derslerinizde yardımcı olacak çeşitli YouTube kanalları

A3 Dijital Sergi: İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri'nin 3D bitirme projeleri yayınlandı