Batı Müziği Kulübü

Kulüp Başkanı Bedirhan Okumuş
İletişim itubmk17@gmail.com

İTÜ Batı Müziği Kulübü, 2004 yılında kurulmuş olan İTÜ Klasik Müzik Kulübü’nün 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında içerik ve etkinlik konusunda revizyona gitmesiyle birlikte aldığı isimdir. İTÜ Ayazağa Kampüsü merkezli bir kültür sanat kulübü olarak yaptığı etkinliklerle başta İTÜ’lüler olmak üzere, üniversite öğrencilerini batı müziği kültürüyle tanıştırmayı amaç edinmiştir. Pop, rock, indie, klasik müzik, rap ve batı müziğinin akla gelebilecek her türü ve bu türlerde yapılmış her dilden şarkı kulübün ilgi alanındadır. Popüler ve Konsept Müzik Geceleri, Klasik Müzik Dinletileri, gönüllü ve yetkin kulüp üyelerince verilen enstrüman eğitimleri gibi kulüp faaliyetlerinde üniversiteli öğrencilerin yeni ufuklar edinmesi, hayata ve mesleklerine daha farklı perspektiften bakabilme becerisi kazanması hedeflenmektedir. Kulüp, yorucu teknik üniversite sürecinde soluklanmak isteyen binlerce üniversiteliye açık etkinlikler düzenleyerek stresli geçen eğitim hayatına tatlı ve tazeleyici molalar sunmaktadır. Kulübe enstrumancı/vokal veya öğrenci olarak katılmak için sene başlarında yapılan seçmelere katılmanız gerekmektedir. Seçmelere başvurmak için sosyal medya hesaplarından kulübe ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

BMK'nın misyonu İstanbul Teknik Üniversite’sinde batı müziği ile uğraşan veya eğitimini almak isteyen kişilerle, insan hayatının vazgeçilmezi olduğuna inandıkları “müzik” çatısı altında bir araya gelmektir.

 

BMK'nın vizyonu müzikle uğraşmanın insana kattığı bilinç, bakış açısı, çoklu zeka ve yaratıcılık ile donanmış, müzik kültürüyle beslenmiş, girişken, cesur, pozitif ve başarılı mezunlar verilmesine katkı sağlamaktır.

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Kültür-Sanat Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.