Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü

Kulüp Başkanı Ömer Hacıhasanoğlu
İletişim ituotg@gmail.com

Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü, kısaca İTÜ OTG, 2016 yılında kurulan, bünyesinde programlama, grafik tasarım, modelleme, müzik, senaryo ve benzeri nice konulara ilgili insanları barındıran, oyun dünyasına gönül vermiş geliştiricilerin oluşturduğu bir topluluktur.

Kulübün amacı, başta video oyunları olmak üzere, her türden oyunun tasarımı ve geliştirilmesi ile ilgilenen insanları bir çatı altında toplamak, onlara bu yolda ihtiyaçları olan eğitimleri vermek, seminer ve etkinlik düzenlemek, sektörden insanlarla bir araya getirmek, oyunlarının ürün haline dönüşmesi konusunda mevcut imkanları doğrultusunda her türlü desteği sağlamaktır.

Bunların yanısıra, tüm Türkiye’deki bu sektöre hevesli insanlar için kaynak oluşturmak, bu dünyaya dahil olmaları için cesaretlendirmek ve bunların sonucunda da Türkiye'nin bu sektörde dünyada söz sahibi olmasına önayak olmak gibi hedefleri de bulunmaktadır. 

Genel Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
Uzmanlık Kulüpleri Aktiflik Sıralaması:
6 ay önce
12 ay önce
arı24 Aktiflik Puanı:
?
Bu puan, kulübün son 1 yıl içerisinde yaptığı etkinliklerin erişilebilen katılımcı sayılarına, paylaşılma oranlarına ve türlerine göre özel bir algoritma ile hesaplanmaktadır.