Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim-The Walking Dead Edition/Failure Week

Başlangıç Tarihi 19 Nisan 2019 18:30
Bitiş Tarihi 19 Nisan 2019 20:30
Yer KSB Büyük Salon
Etkinlik Türü Eğlence
Ayrıntılı Bilgi failureweek.org
Katılım Türü Herkese Açık

Aşk Para Girişim Oyunu 19 Nisan Cuma 18.30'dan itibaren İTÜ Ayazağa Kampüsü KSB Büyük Salon'da.

------------------------------------------------------------
İTÜ GİNOVA - İTÜ Girişim ortaklığında 15-19 Nisan tarihlerinde düzenlenen Failure Week'in beşinci ve son gününde Aşk Para Girişim-The Walking Dead Edition, 19 Nisan Cuma günü saat 18.30'da, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi içerisinde yer alan KSB Büyük Salon'da.


Failure Week girişimciliği yakından deneyimleyeceğiniz bir oyunla sona eriyor.

Aşk Para Girişim'de girişimcilik yapabilir, borsada hisse işlemleri gerçekleştirebilir, dükkan alıp işletebilir veya şans oyunlarında şansını deneyebilirsin.

Not: Katılım ücreti 5₺dir. Ücretler oyun başlamadan hemen önce kayıt masasında toplanacaktır.

Oyun Açıklaması

Aşk Para Girişim oyununda katılımcılara belli bir miktar para verilir. Herkes ekipleriyle bu parayı arttırmaya çalışırlar. İsterseniz yaratıcı fikirleri girişime çevirip arttırabilirsiniz ya da yapay bir girişim ekosisteminde çeşitli oyunlara, borsaya, emlak yatırımı yaparak değerlendirebilirsiniz. Ya da kendinizi yatırımcı pozisyonuna koyup oyundaki fikirlere yatırım yapabilirsiniz. Oyunda herkesin eşit miktarda parası olacak. Para bir araçtır. Onu en iyi değerlendiren bu oyunu kazanır!

Peki içerik olarak neler var?
Bu yıl The Walking Dead temalı olacak etkinlikte zombiler gibi oradan oraya koşturacağınız etkinlikte aşağıdaki olanakları kullanarak paranızı katlamaya çalışacaksınız!

Fikrini Girişime Çevir: Fikir kağıtları satın alıp, fikilerinizi girişime dönüştürüp paranızı katlayın.

Borsa: Borsadaki haberlere göre size verilen parayla hisseler satın alıp paranızı katlayabilrsiniz. Fakat borsada ciddi kayıplar yaşamanız da mümkün.

Emlak: İsterseniz oyunu oynadığımız yerde dükkan diye ayırdığımız bölümleri satın alıp kendi yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Melek Yatırımcılık: Paranızla girişimcileri etkileyip onların projelerine ortak olabilirsiniz. Unutmayın bu oyunda girişimcilerin de sizin kadar parası var ;)

Oyunlar: Rakiplerinle oyunlar oynayarak onların parasını azaltıp kendi paranı katlayabilirsin. Tabi ki riski kabul ediyorsan!

Kontenjan dolmadan hemen kayıt ol!

Not: Bu etkinlik Failure Week kapsamında gerçekleşmektedir. Kaydolmadıysan aşağıdaki linkten Failure Week'e ayrıca kaydolabilirsin!

 

https://www.facebook.com/events/2209811922569351/

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim - Yarışma

Girişimcilik Kulübü

Salı Toplantısı

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Çayı

Girişimcilik Kulübü

''Women-Led Startups'' zirvesi

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Toplantısı