Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK) ve Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

Enerji Verimliliği ve Çevre Bilinci Semineri

Başlangıç Tarihi 16 Nisan 2014 14:00
Bitiş Tarihi 16 Nisan 2014 16:00
Yer İTÜ KSB Büyük Salonu
Etkinlik Türü Seminer
Katılım Türü Ücretsiz

Bosch ve Nat Geo işbirliği ile Thomas Culhane'nin enerji verimliliği ve çevre bilinci üzerine sunumunu yapacağı etkinlik.

Beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın enerji verimliliği lideri olan, 
doğa dostu yaklaşımı ile sosyal sorumluluk bilincini ilke edinen 
Bosch Ev Aletleri ve çevreyi koruma konusunda öncü marka 
National Geographic Channel işbirliğiyle Türkiye’yi ziyaret eden dünyaca ünlü Nat Geo kaşifi Thomas Culhane üniversite öğrencileriyle çevre bilincini pekiştirecek, günlük hayatımızda kullandığımız birçok üründe tasarruf sağlayabilecek önemli bilgiler paylaşacak. 

24.04.2013, İstanbul – National Geographic Channel ve Bosch Ev Aletleri’nin davetlisi olarak üniversite öğrencileriyle buluşmak üzere Türkiye’ye gelen National Geographic’in konusunda uzman, şehir planlamacı kaşifi Thomas Culhane’in ilk semineri İstanbul Teknik Üniversitesi KSB Büyük Salon'da gerçekleşecek. 

Evde enerji ve su tasarrufu yapmanın öneminden bahseden Culhane, büyük şehirlerde özellikle daha az gelişmiş mahallelerinde halkı bu konuda eğiterek, çevre kirliliğine neden olabilecek her türlü evsel atığın nasıl yenilenebilir yakıt ve gübreye dönüştürülebileceğinden bahsedecek.


“İnsanları, çevre ve gelecek konusunda daha duyarlı olmaya yönlendiriyoruz” 
Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ise Bosch’un 125 yılı aşkın süredir dünyada ve 100 yılı aşkın süredir de Türkiye’de faaliyet gösteren; kendini, sadece bugünü değil geleceği de iyileştiren teknolojiler sunmaya adamış bir marka olarak böyle bir platforma öncülük etmekten büyük gurur duyduğunu ifade etti.
Süer, “Bugün Avrupa’nın enerji verimliliği lideri Bosch Ev Aletleri olarak, geliştirdiğimiz doğa dostu teknolojilerle enerji ve su tasarrufu, doğal kaynakların bilinçli kullanımı, karbon ayak izinin azaltılması, atık yönetimi gibi sürdürülebilirlik şemsiyesi altında bulunan birçok farklı konuya dikkat çeken bir markayız. Bu dikkati, özellikle yürüttüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle daha da yoğunlaştırıyor, insanları, çevre ve gelecek konusunda daha duyarlı olmaya yönlendiriyoruz. 
National Geographic Channel ile 2012 yılı itibariyle başlayan işbirliğimiz çerçevesinde hayata geçirdiğimiz doğa dostu hareket projesi kapsamında da ilk kez gençlerle bu kadar yakın ve özellikle üniversite gençliğine özel bir çalışma yürütmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

Tanışma Toplantısı

Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

Tanışma Toplantısı

Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

Sanayide Dijital Dönüşüm: Veriden Verimliliğe

Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

16. Makinistanbul

Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK)

Tanışma Toplantısı