Girişimcilik Kulübü

Startup101: Her Derde Deva Girişimcilik

Başlangıç Tarihi 28 Kasım 2016 18:30
Bitiş Tarihi 28 Kasım 2016 20:00
Yer Teknokent Arı 6
Etkinlik Türü Eğitim
Ayrıntılı Bilgi https://www.eventbrite.com/e/startup101-her-derde-deva-girisimcilik-tickets-29314604772
Katılım Türü Herkese Açık

Startup 101 ile girişimcilik dünyasında neler olup bitiyor yakından bakmaya var mısın? 

Her yerde karşıma çıkan bu Startup ne demek, hangi şirketlere Startup deniyor? Facebook, Twitter , Snapchat ve Uber gibi şirketleri neden her geçen saniye daha fazla duyuyoruz? 55 kişilik WhatsApp nasıl 19 milyar dolara satıldı? Geleceği şekillendiren bu şirketler nasıl kuruluyor ve nasıl yönetiliyor? Bir startup kurmak için neler yapmak gerekir?

Tüm bu ve benzeri soruların cevapları Startup 101 de veriliyor. Gelecek talep üzerine 102 ve 103 derslerine devam edeceğimiz bu etkinlikte hep beraber girişimcilik dünyasını daha yakından tanıyacak ve girişimcilik için neden '' Her Derde Deva'' diyoruz bunu öğrenecekler.

 

 

Dr. Memet Ünsal hakkında:

 

Memet Ünsal, kurumsal hayatta proje yöneticisi, doktorasını robotik üzerine yapmış makina mühendisi ve alaylı bir fotoğraf ve seyahat sevdalısı. 2014 yılında kurumsal işinden ayrıldı ve kendisini heyecanlandıran bir kaç proje üzerine çalışmak için Türkiye'ye döndü. Türkiye’deki girişimcilik ve inovasyon ekosistemini güçlendirmek ve bu konuda uluslararası bir işbirliği ağı kurmak için InnoMate takımıyla çalışıyor. 

 

Doktorasını yaparken çok keyif aldığı robotik (6 serbestlik dereceli paralel platformlar), mekanik titreşim kontrolü ve akıllı sıvılar alanlarında çalıştı. Mezun olduktan sonra Procter & Gamble şirketinde kurumsal iş hayatına başladı. P&G'de çalıştığı 7 sene içinde İspanya, Mısır, Fas, İtalya ve Belçika'da yaşadı, çeşitli küresel programlar yönetti.

 

Şu anda yolculuğuna Adana’dan başlayan ve Türkiye'nin her bölgesinde üniversiteleri gezmesi planlanan InnoCampus (innocampus.org) projesinin yöneticiliğini yapıyor. InnoCampus, kar amacı gütmeyen, gençlere girişimciliği ve 3 boyutlu üretimi öğreten bir ön kuluçka / Fab Lab programı. Aynı zamanda Türkiye ve komşu ülkelerde Fab Lab’lar kurmayı ve işletmeyi amaçlayan InnoMate ile üniversitelerden sonra ilköğretim ve liselerde yaratıcılığı, deneyimsel ve üreterek öğrenmeyi özendirmeyi amaçlayan projeler üzerinde çalışıyor. Son olarak Sabancı Üniversitesi’nde proje yönetimi ve ürün geliştirme üzerine ders veriyor.

 

*Kayıt için tıklayınız.

Girişimcilik Kulübü

Aşk Para Girişim - Yarışma

Girişimcilik Kulübü

Salı Toplantısı

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Çayı

Girişimcilik Kulübü

''Women-Led Startups'' zirvesi

Girişimcilik Kulübü

Tanışma Toplantısı