Avrupa'nın en iyi mühendisi sen olabilirsin

Avrupa’nın en iyi mühendisi sen olabilirsin!

 

Avrupa’da öğrencilerin organize ettiği en büyük mühendislik yarışması olarak bilinen EBEC(European BEST Engineering Competition)’in İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenecek olan yerel ayağı EBEC İstanbul (7. İTÜ BEST Mühendislik Yarışması) ile, sen de Belgrad’a giderek Avrupa’nın en iyi mühendisi olma şansına sahip olabilirsin!

BEST (Board of European Students of Technology) öğrenci organizasyonunun düzenlediği Avrupa BEST Mühendislik Yarışması’nın İTÜ’deki yerel ayağı bu yıl  18-19 Mart tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleştirilecek. 

EBEC nedir?

EBEC Istanbul, hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen, gerçek zamanlı, genel mühendislik konulu, yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, pratik zeka gibi olguları temel alan ve tüm İTÜ öğrencilerinin katılabileceği bir yarışmadır. İki kategoriden oluşan bu yarışmanın takım tasarımı kategorisinde belirli malzemeler kullanılarak bir prototip inşa etmek amaçlanırken, vaka analizinde teknik ve yönetimsel problemleri çözmek amaçlanmaktadır. 4’er kişilik takımlar halinde katılacak öğrenciler, 2 gün boyunca yetenek ve becerilerini pratiğe dökerek yarıştıracaklardır.

 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenleyeceği bu yerel BEST mühendislik yarışmalarının birincileri Ankara’ya giderek zincirin ikinci halkası olan EBEC Türkiye'de buluşacaklar. EBEC Türkiye’nin kazanan takımı ise, diğer ülkelerde düzenlenen 88 yerel ve sonrasında 15 ulusal yarışmanın finalistleri ile birlikte, hayallerini gerçekleştirmek ve Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak üzere bu sene Belgrad'da düzenlenecek olan EBEC Final’da yarışacak.

 

Ford Otosan, Borusan Holding, ThyssenKrupp ve Unilever gibi kendi alanlarında lider şirketler tarafından desteklenen yarışmaya katılmak ve Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak adında bu unutulmaz deneyimin bir parçası olmak için;

Son başvuru tarihi: 13 Mart

 

Detaylı bilgi ve başvurular için; 

http://itumuhendislikyarismasi.org/

https://www.facebook.com/itu.umk/?fref=ts

https://www.facebook.com/ITUBESTMuhendislikYarismasi/

adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Altı üstü bir stand-up gösterisi ARIGE döneme başarıyla başladı

Olaylı gecenin ardından Rektör Koyuncu'dan açıklama

MED'de olaylı gece: Öğrenciler ve güvenlikler karşı karşıya

İTÜ eski rektörünün aracıyla kampüse girişi engellendi

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor

QS World University Ranking 2022 dereceleri açıklandı