Belen
Son 180 günde 3 haber

İTÜ Rover Takımı European Rover Challange'da en iyi 5 finalistten biri olarak Polonya'da

İTÜ Rover takımı, 9-10 Eylül tarihlerinde Polonya'da düzenlenecek Avrupa'nın en büyük uzay ve robotik yarışması European Rover Challenge'da (ERC), uluslararası 64 takim arasından en iyi 5 finalistten biri olarak yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Avrupanın en büyük uzay ve robotik yarışması ERC'de ülkemiz ve üniversitemizi 2018'den beri temsil ediyorlar 

İTÜ bünyesindeki farklı disiplinlerden bir araya gelen öğrencilerin oluşturduğu İTÜ Rover Takımı, ilk faaliyetlerine 2016 yılında başlamıştır. Bilim ve mühendislik alanında gençlere örnek olarak ülkemizin uzay endüstrisi alanında bir ekol yaratmayı amaçlamaktadırlar. Takım, 2014'ten bu yana her yıl Polonya'da düzenlenen Avrupa'nın en büyük uluslararası uzay ve robotik yarışması European Rover Challenge'a 2018 yılından beri düzenli olarak katılmaktadır. 2021 yılında ise 15 ülkeden katılan toplam 58 takim arasından ikincilik ve Özel Robot Kol Ödülü elde ederek üniversitemize ve ülkemize büyük gurur yaşatmıştı.

European Rover Challenge (ERC) nedir?

2014 senesinden beri düzenlenen European Rover Challenga (ERC) yarışması, Mars'tan ilham alınarak düzenlenen yapay Mars pistinden ve Rover'ın otonom yol bulma becerilerini ölçen Navigasyon Görevi, bilimsel planlama ve bilimsel keşif aşamalarından oluşan Bilim Görevi, sondaj ve numune toplama becerilerini ölçen Sondaj/Toplama Görevi, insanlar için tasarlanmış olan bir kontrol panelinde Rover'ın bakım/onarım becerilerini ölçen Bakım Görevi ve takımların kendilerini ve projelerini tanıtıp sunum yaptığı Sunum Görevi olmak üzere 5 görevden oluşmaktadır.

arı24 ailesi olarak 9-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek ERC'22'de İTÜ Rover Takımımıza başarılar dileriz. 

İTÜ Rover Takımı'ndan yeni bir başarı arı24 yeni Genel Yayın Yönetmeni Güray Baran İnsan göreve başladı

İTÜ Rektörlüğü Kütüphanesi yeni dönemde açılıyor

İTÜ Kimya Bölümü öğretim üyesi Yusuf Yağcı hayatını kaybetti

İTÜ Makina Fakültesi öğrencisi Erdem Akın hayatını kaybetti

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi