Eda
Son 180 günde 0 haber

İTÜ ve Katar Üniversitesi arasında işbirliği yapıldı: Tepkiler büyüyor

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ile Katar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hassan Al-Derham arasında imzalanan mutabakat anlaşması, bilim ve eğitim alanlarında işbirliğini arttırmak üzere, Türkiye'nin Katar Büyükelçisi ve Katar Üniversitesi Rektör Yardımcısı'nın da katılımı ile video konferans aracılığıyla imzalandı.

Her iki taraftan uzmanlar ve akademisyenler tarafından ortaklaşa yürütülecek olan bu işbirliği ve anlaşma, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamasının yanı sıra yapılan akademik ve bilimsel çalışmaların karşılıklı paylaşımına, araştırma yapılmasına; konferanslar, eğitimler ve toplantılar düzenlenmesine ve akademik personel değişimine ön ayak olacak.

Bu haberin YDY'nin Maslak Kampüsü'ne taşınması haberinin hemen ardından ortaya çıkması, bazı İTÜ'lü öğrencilerin aklında soru işaretleri oluşturdu. İşte sosyal medya platformlarındaki bazı paylaşımlar:

 

İTÜ, MATLAB TAH lisansını yenilemeyecek Karaca dönemi yanlışları düzeltilmeye başlanıyor: Garip FEB kaplamaları sökülüyor

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi

Yılbaşında İTÜ güvenliğinden yetkisiz arama

Seçimlerde oy kullanabilmek için ikametgah değişikliği nasıl yapılır?

İTÜ'de artan köpek saldırıları: Köpekler ve öğrenciler için en iyi çözüm ne?