Ekin
Son 180 günde 0 haber

MAT Havuz dersleri tamamen online oluyor

Geçtiğimiz günlerde İTÜ’de kalıcı hibrit eğitimin sinyallerinin verildiğini duyurmuştuk. Yakın zamanda güvenilir bir kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre, İTÜ Matematik Havuz derslerinin hepsi gelecek dönemlerde de (pandemi sonrası dahil) %100 online olarak devam edecek. Bu karar henüz İTÜ Senatosu'nda konuşuluyor, onaylanmış durumda değil.

Tüm havuz dersleri için sunulan %100 online eğitim teklifinden, MAT Havuz dersleri için kesin olarak %100 online devam dönütü olsa da diğer bölümlerin akıbeti şu an için belirsizliğini koruyor. YÖK'ün normal zamanlar için belirlemiş olduğu dönemlik alınan derslerin en fazla %40'ı online olabilir esası yüzünden, bir dönem içerisindeki alınacak MAT kodlu havuz derslerinin tamamının online olması durumunda mantıken FIZ ve KIM kodlu havuz derslerinin %100 online alınabilmesi mümkün gözükmüyor. Tahminlerimiz, FIZ ve KIM kodlu derslerin bir kısmının online ve bir kısmının yüz yüze olmak üzere açılacağı yönünde. Elbette bahsettiğimiz her şey pandemi sonrası normal olan dönemler için geçerli.

Ek finallere şimdilik veda ettik

Yeni yönetimin, ek finallere online dönemde düşük başarı ve organize kopya ihtimalleri sebepleri ile sıcak bakmadığı, ancak yeniden yüzyüze eğitime geçildiği dönemlerde ise bütünleme adı altında veya ek final şeklinde bu hakkın geri gelebileceği ise gelen bilgiler arasında.

 

İTÜ'ye yeni UOLP bölümü KEGM'nin ilk kadın kaptanı İTÜ'lü

İTÜ, Decathlon Avrupa Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ediyor

İTÜ öğrencilerinden yaşanılan vahşete tepki yürüyüşü

Prof. Dr. Fatma Neşe Kök anısına anma töreni düzenlendi

İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Neşe Kök hayatını kaybetti

İTÜ Eskrim Takımı'ndan Türkiye üçüncülüğü