Zeynep Naz
Son 180 günde 4 haber

Mekanik derslerine fayda sağlayacak Youtube kanalları

Mekanik dersleri için birbirinden farkı Youtube kanallarını sizler için bir araya getirdik. Herkese iyi çalışmalar dileriz.

1- Türkişi Engineering

Hem konu anlatımıyla hem de çeşitli seviyelerde soru çözümleriyle öğrencilerin konuları güzel bir şekilde pekiştirmesini sağlıyor. Ayrıca kanalda FIZ101 ve FIZ102 dersleri için yararlanabileceğiniz videolar da mevcut. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

2- Necati Çelik

Canlı ders ortamında videoları çekilen bu kanal konuları en basit düzeyden orta-ileri seviyeye kadar anlatıyor. Ayrıca videoların sonunda zorluk derecesi değişen sorular da çözülüyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

3- Prof. Dr. MEHMET ZOR

Bu kanalda konu anlatımları genelde slaytlar üzerinden gidilerek yapılıyor ve çözülen örnek sorularla öğrencilerin konuları daha iyi anlaması sağlanıyor. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

4- The Engineering Spot

Bu kanaldaki videolarla ilgili konunun temel bilgilerini edinebilir ve ek olarak yeterli sayıda problem çözerek bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Ayrıca bu kanalda Mukavemet ve Malzeme Bilimi gibi farklı dillerde oynatma listeleri de bulabilirsiniz. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

 

İTÜ Geliştirme Vakfı öğrenim burs başvuruları başladı İTÜ kartına internet üzerinden para yükleme sistemi bozuldu

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi

Yılbaşında İTÜ güvenliğinden yetkisiz arama

Seçimlerde oy kullanabilmek için ikametgah değişikliği nasıl yapılır?

İTÜ'de artan köpek saldırıları: Köpekler ve öğrenciler için en iyi çözüm ne?