Yenimahalle'deki İTÜ Konuk Evi yenilendi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Büklüm Sokak’ta bulunan konukevi, işletmenin özelleştirilmesi ile yenilenen yüzüyle hizmete açıldı. Konukevinin açılışını Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar yaptı.

Açılışta İTÜ mezunlarıyla bir araya gelen Yaşar, davetlilerin meclisten geçen Belediyeler Yasası ile ilgili olan sorularını yanıtladı.

Böyle bir düzenlemeyi beklemediklerini belirten davetliler, Yaşar'a destek sözü verdi. Önümüzdeki günlerde bu yasayı tartışmaya açacağız diyen İTÜ'lüler, Yaşar'ı ileri bir tarihte konuyla ilgili bir konuşma yapması için konukevine davet ettiler. Davetten memnun olduğunu söyleyen Yaşar şöyle konuştu:

Dostluk merkezi olsun

“İTÜ ülkemizin kalkınmasına yön veren en önemli üniversitelerinden biri. Bu tesis Ankaralıların ve Ankara dışından gelenlerin faydalanabileceği bir adres olacak. Askerlik ve okul arkadaşlıkları önemlidir. Dostlukların sürmesi için burası bir merkez olacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.”


Ankara Haber
Türkiye’nin İlk Kadın Mühendisleri Kitap Oldu Metro Çikolatası İle Çalışan Motosiklet : Prof. Dr. Altuğ ŞİŞMAN Röportajı

İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde havuz dersleri açılmadı

Öğretim görevlileri ödevlerini son teslim tarihine yetiştiremedi

Yılbaşında İTÜ güvenliğinden yetkisiz arama

Seçimlerde oy kullanabilmek için ikametgah değişikliği nasıl yapılır?

İTÜ'de artan köpek saldırıları: Köpekler ve öğrenciler için en iyi çözüm ne?