Yenimahalle'deki İTÜ Konuk Evi yenilendi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Büklüm Sokak’ta bulunan konukevi, işletmenin özelleştirilmesi ile yenilenen yüzüyle hizmete açıldı. Konukevinin açılışını Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar yaptı.

Açılışta İTÜ mezunlarıyla bir araya gelen Yaşar, davetlilerin meclisten geçen Belediyeler Yasası ile ilgili olan sorularını yanıtladı.

Böyle bir düzenlemeyi beklemediklerini belirten davetliler, Yaşar'a destek sözü verdi. Önümüzdeki günlerde bu yasayı tartışmaya açacağız diyen İTÜ'lüler, Yaşar'ı ileri bir tarihte konuyla ilgili bir konuşma yapması için konukevine davet ettiler. Davetten memnun olduğunu söyleyen Yaşar şöyle konuştu:

Dostluk merkezi olsun

“İTÜ ülkemizin kalkınmasına yön veren en önemli üniversitelerinden biri. Bu tesis Ankaralıların ve Ankara dışından gelenlerin faydalanabileceği bir adres olacak. Askerlik ve okul arkadaşlıkları önemlidir. Dostlukların sürmesi için burası bir merkez olacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum.”


Ankara Haber
Türkiye’nin İlk Kadın Mühendisleri Kitap Oldu Metro Çikolatası İle Çalışan Motosiklet : Prof. Dr. Altuğ ŞİŞMAN Röportajı

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı İTÜ’de ders verecek

Fakülteler arası futbol turnuvasında ilk düdük çaldı

İTÜ Rover Takımı, şimdi TRT Belgesel'de

13. Temiz Enerji Günleri: "Paint The Town Green"

arı24 yazılım ekibi yeni ekip arkadaşlarını arıyor!