Eda
Son 180 günde 5 haber

İTÜ Öğrenci Konseyi üyeleri belirlendi

29 Kasım - 3 Aralık tarihlerinde adaylık başvuruları kabul edilen ve 7 - 9 Aralık tarihleri arasında seçimleri yapılan İTÜ Öğrenci Konseyi'nin üyeleri belirlendi. Bölüm Temsilcileri ve Fakülte Temsilcileri toplanılan oylardan sonra İTÜ Öğrenci Konseyi Seçim Kurulu tarafından değerlendirilerek göreve seçildi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nden

YÖK mevzuatına göre alfabetik sıraya göre en başta gelen fakültenin temsilcisi aynı zamanda Öğrenci Konseyi Başkanı olma görevini de üstleniyor. 2021 - 2023 Dönemi İTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı, aynı zamanda Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi temsilcisi, Salih Bora Öztürk oldu.

İşte belirlenen Fakülte Temsilcileri: 

7 - 9 Aralık tarihleri arasında yapılan seçimler sonucunda seçilen Fakülte Temsilcileri ise; 

  • Mimarlık Fakültesi temsilcisi: Berzan Sönmez, 

  • Tekstil Teknoloji ve Tasarımı Fakültesi temsilcisi: İbrahim Karataş, 

  • İşletme Fakültesi temsilcisi: Aleyna Güneş, 

  • Fen-Edebiyat Fakültesi temsilcisi: Halil Serdar, 

  • Makina Fakültesi temsilcisi: Cenker Tarık Karakuş, 

  • Kimya Metalurji Fakültesi temsilcisi: Ahmet Türkmenoğlu, 

  • Elektrik Elektronik Fakültesi temsilcisi: Oğuz Kurugül, 

  • İnşaat Fakültesi temsilcisi: Furkan Can Akalın  

  • Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi temsilcisi: Kayyım Altan oldu.

Bölüm Temsilcileri listesi:

  • Çevre Mühendisliği bölüm temsilcisi: Furkan Can Akalın

  • Bilgisayar Mühendisliği bölüm temsilcisi: Salih Bora Öztürk

  • Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölüm temsilcisi: Oğuz Kurugül 

  • Elektrik Mühendisliği bölüm temsilcisi: İbrahim Şahintürk

  • Endüstriyel Tasarımı bölüm temsilcisi: Eylül Gökbudak

  • Geomatik Mühendisliği bölüm temsilcisi: Amed Korkma 

  • Gemi İnşaatı ve Gemi Makina Mühendisliği bölüm temsilcisi: Kayyım Altan

  • Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölüm temsilcisi: Samet Yanık

  • İnşaat Mühendisliği bölüm temsilcisi: Hüseyin Büyükak

  • İç Mimarlık bölüm temsilcisi: Melike Yaren Özdemir

  • İşletme Mühendisliği bölüm temsilcisi: Aleyna Güneş

  • Kontrol Mühendisliği bölüm temsilcisi: Berkay Uzuner

  • Matematik Mühendisliği bölüm temsilcisi: Halil Serdar

  • Makina Mühendisliği bölüm temsilcisi: Cenker Tarık Karakuş

  • Metalurji Malzeme Mühendisliği bölüm temsilcisi: Ahmet Samet Türkmenoğlu

  • Mimarlık bölüm temsilcisi: Berzan Sönmez 

  • Petrol Mühendisliği bölüm temsilcisi: Berke Kartal 

  • Peyzaj Mimarlığı bölüm temsilcisi: Dicle Yıldız

  • Şehir Bölge Planlama bölüm temsilcisi: Cansu Noel

  • Tekstil Mühendisliği bölüm temsilcisi: İbrahim Karataş 

  • Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölüm temsilcisi: Ahmed Selim Çeleğen

Üniversiteler birer birer online eğitime dönüyor Timeline'da İTÜ: 4-19 Aralık

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu'dan MED-C duyurusu

Bazı fakülteler final dönemi boyunca sınıflarını kullanıma açtı

Timeline'da İTÜ: 2 - 16 Ocak

Final dönemine yaklaşırken MED'den müjdeli haber

Sizler için derlediğimiz Spotify çalma listelerimiz