Hiçbir dağ onları yıldırmadı: Dağcılık Kulübü kamp yollarında

İTÜ Dağcılık Kulübü (İTÜDAK) her ay düzenlediği pratik eğitimlerine son gaz devam ediyor.

Yine yeni yeniden Menekşe Yaylasında

15-16 Kasım tarihlerinde dönemin ilk kampçılık eğitimini bu yıl da İzmit Yuvacık’ta bulunan Menekşe Yaylasında gerçekleştiren İTÜ DAK, kamp alanına kadar yaklaşık 3,5 saat yürüyen 55 kişilik ekiple keyifli dakikalar geçirmiş gibi görünüyor.

Peki yönümüzü nasıl bulacağız?

İTÜ DAK eğitmenleri GPS’in bulunmadığı zor şartlarda, deneme yanılma yollarıyla, ağaçlardaki yazıları dikkate alarak, yeni üyelerin “nasıl yön buluruz” konusundaki stratejilerini geliştirmeye yardım ederek bu yorucu yolu daha da keyifli bir hale getiriyorlar.

Kamp alanına ulaşan ekip çadır kurarken heyecanlı ve eğlenceli dakikalar yaşıyor.

Eğitmenler tarafından fırtına koşullarında nasıl çadır kurulur, kötü hava şartlarında ne yapılması gerekir gibi soruları yeni üyelerine uygulamalı olarak gösteriliyor. Bu sayade beklenenden daha kısa sürede çadır kurma ve toplama için yeni dağcılar teşvik ediliyor.

Ekip, gece -5 dereceyi gören kamp alanından sabah saat 9 gibi ayrılmış ve sonrasında bize de bu sıcacık fotoğraflara bakmak kalmış.

Ben de dağa tırmanmak istiyorum dediğinizi duyar gibiyiz.

O zaman siz de dönem başında olan derslere gelip İTÜ Dağcılık Kulübüne üye olabilir ve bu eğlenceli ekiple yeni dağların, yeni rotaların keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Eğer daha da yakından takip etmek isterseniz http://www.itudak.itu.edu.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz :)

İTÜlü öğrenciler şehitleri için tek yürek Orienteering Kulübü madalyaya doymuyor

Olaylı gecenin ardından Rektör Koyuncu'dan açıklama

MED'de olaylı gece: Öğrenciler ve güvenlikler karşı karşıya

İTÜ eski rektörünün aracıyla kampüse girişi engellendi

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor

QS World University Ranking 2022 dereceleri açıklandı