Aylin
Son 180 günde 5 haber

Kampüslere girişlerde aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu geliyor

İçişleri Bakanlığının 20.08.2021 tarihli genelgesiyle beraber 6 Eylül 2021 Pazartesi tarihinden itibaren aşı olmayan kişilerin, vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında PCR testi zorunluluğu getirilmişti. Bu karar çerçevesinde ilgili kurumlar tarafından HES kodu üzerinden kişilerin aşı olup olmadığı, hastalığı geçirip geçirmediği (COVID-19 sonrası bilimsel olarak kabul edilen bağışıklık süresine göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testinin olup olmadığına dair sorgulama yapılmaya başlanacak. 

Bu kararlar kapsamında İTÜ Rektörlüğü tarafından tüm okula İTÜ Mail üzerinden bilgilendirme yapıldı. Duyuruya göre, sisteme girilecek HES kodu bilgilerinden kişiler "Hastalığı geçirmiş mi/Aşılı mı/Negatif PCR testi var mı" kontrolleri yapılacak. Güncel ve süresiz HES kodu oluşturup sisteme girmeyen öğrenci, akademik ve idari personelin okula giriş kartları pasif hale getirilecek ve bu bilgi ilgili kişilere e-posta yolu ile iletilecek. 

Sisteme HES Kodu bilgilerinin girişleri, en geç 15 Eylül 2021 tarihine kadar İTÜ Portal üzerinden yapılmalı.

İTÜ'nün yaptığı duyuru:

İTÜ 2021-2022 Güz yarıyılında uygulanacak eğitim-öğretim yöntemi belli oldu İTÜ'lü Yüksek lisans öğrencisi hayatını kaybetti

Olaylı gecenin ardından Rektör Koyuncu'dan açıklama

MED'de olaylı gece: Öğrenciler ve güvenlikler karşı karşıya

İTÜ eski rektörünün aracıyla kampüse girişi engellendi

İTÜ Geliştirme Vakfı burs başvuruları 29 Ekim'e kadar devam ediyor

QS World University Ranking 2022 dereceleri açıklandı