Aylin
Son 180 günde 0 haber

Kampüslere girişlerde aşı olmayanlara PCR testi zorunluluğu geliyor

İçişleri Bakanlığının 20.08.2021 tarihli genelgesiyle beraber 6 Eylül 2021 Pazartesi tarihinden itibaren aşı olmayan kişilerin, vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında PCR testi zorunluluğu getirilmişti. Bu karar çerçevesinde ilgili kurumlar tarafından HES kodu üzerinden kişilerin aşı olup olmadığı, hastalığı geçirip geçirmediği (COVID-19 sonrası bilimsel olarak kabul edilen bağışıklık süresine göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testinin olup olmadığına dair sorgulama yapılmaya başlanacak. 

Bu kararlar kapsamında İTÜ Rektörlüğü tarafından tüm okula İTÜ Mail üzerinden bilgilendirme yapıldı. Duyuruya göre, sisteme girilecek HES kodu bilgilerinden kişiler "Hastalığı geçirmiş mi/Aşılı mı/Negatif PCR testi var mı" kontrolleri yapılacak. Güncel ve süresiz HES kodu oluşturup sisteme girmeyen öğrenci, akademik ve idari personelin okula giriş kartları pasif hale getirilecek ve bu bilgi ilgili kişilere e-posta yolu ile iletilecek. 

Sisteme HES Kodu bilgilerinin girişleri, en geç 15 Eylül 2021 tarihine kadar İTÜ Portal üzerinden yapılmalı.

İTÜ'nün yaptığı duyuru:

İTÜ 2021-2022 Güz yarıyılında uygulanacak eğitim-öğretim yöntemi belli oldu İTÜ'lü Yüksek lisans öğrencisi hayatını kaybetti

İTÜ'de araçlı öğrenciye artık "resmen" yer yok

Havacılık tutkusunu bir adım öteye taşıyan spor: Wingsuit

arı24 x İTÜ Veri Bilimi Kulübü: Üniversite öğrencileri için barınma anket raporu

Ayazağa yemekhane sırasına yeni rakip: Maçka

Beni kulübüne katılmaya ikna et | arıKampüs x İTÜ Kulüpler Şenliği 2023