Oğuz
Son 180 günde 0 haber

Tüm detaylarıyla İTÜ’nün yeni bölümü: Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği

Geçtiğimiz aylarda açılacağı duyurulan Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün açılacağı kesinleşti. Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nde yer alacak bölüm sadece %100 İngilizce program olacak şekilde açıldı. Geçtiğimiz yıl TOBB ve Hacettepe Üniversitelerinden sonra İTÜ de bu programı açarak Türkiye’deki Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümüne sahip olan 3. üniversite oldu. Bu sene ilk defa öğrenci alacak bölümün kontenjanı ise 40 olarak belirlendi.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün ders planı ise şöyle:

Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin hala kendine ait binasının olmaması öğrenciler arasında huzursuzluk yaratıyor

Geçtiğimiz yıllarda Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi öğrencileri, binaları olmamasını gündeme getirmek için imza kampanyası başlatmışlardı. Her ne kadar 40 kişilik kontenjan açılmış gözükse de, İşletme Fakültesi’nin geçici olarak Maslak Kampüsü’ne taşınması, her sene düzenli olarak tüm bölümlerin artan kontenjanları ve hali hazırda Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nin Elektrik Elektronik Fakülktesi’nin binasını kullanması gibi sebeplerden dolayı öğrenciler endişeli. 

arı24 ekibi olarak bölüme katılacak tüm arkadaşlarımıza şimdiden aramıza, İTÜ camiasına hoşgeldiniz diyor ve kendilerine öğrencilik hayatlarında başarılar diliyoruz.

Yemekhanelerde rezervasyonlu sisteme geçiliyor Temmuz 2020 İngilizce Yeterlilik Sınavı'nda da Witwiser kullanılacak

arı24 yazılım ekibi yeni ekip arkadaşlarını arıyor!

Kariyer sansasyonu: Different Futures Summit'24

İTÜ'de bir ilk: MEC Summit

İTÜ'den ders ticaretine ilk resmi tepki geldi

İTÜ Makina Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Berkan Yılmaz hayatını kaybetti